Budowa ogródków restauracyjnych przy Łynie stoi w miejscu. Co dalej?

Budowa ogródków restauracyjnych przy Łynie stoi w miejscu. Co dalej?
Prace nad ogródkami restauracyjnymi w parku Podzamcze stoją w miejscu
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Ogródki miały powstać do końca czerwca na Starym Mieście nieopodal most św. Jana Nepomucena. Jednak jak prace szybko się rozpoczęły, tak i też się zakończyły. Zapytaliśmy o tą kwestię urzędników z ratusza. Jak się okazało, projekt musiał zostać poprawiony.

W środę na jednym z portali społecznościowych Michał Wypij, radny miasta, zamieścił post, w którym skrytykował Urząd Miasta Olsztyna za zwłokę związaną z zagospodarowaniem ogródków restauracyjnych przy Łynie w pobliżu mostu św. Jana Nepomucena.

Kiedyś tu stała letnia scena koncertowa i ogródki restauracyjne. Dzisiaj ku zdziwieniu wszystkich trwa remont. Kolejny przykład gotowości miasta do sezonu turystycznego. Zamknięta restauracja też raczej nie skorzystała z przeciągającej się inwestycji.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

W maju br. pisaliśmy o tej inwestycji (więcej w tym temacie tutaj: http://www.olsztyn.com.pl/artykul,zagospodarowanie-parku-podzamcze-na-finiszu,27261.html). I rzeczywiście, ogródki restauracyjne miały zostać uporządkowane do końca czerwca. Tym czasem mamy lipiec, a roboty... stoją w miejscu. W związku z tym, postanowiliśmy zapytać urzędników, dlaczego prace się przedłużyły.

– Po rozpoczęciu prac i odkopaniu fundamentów kamienic sąsiadujących z ogródkami, okazało się, że mają one niestandardową konstrukcję, która uniemożliwia wykonanie zaplanowanych prac. Po tym odkryciu zmuszeni jesteśmy do zastosowania innych rozwiązań projektowych – poinformowała nas Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy ratusza.

Zmiany zostały już naniesione na projekt, a obecnie trwa ich wycena. Następnie urząd miasta rozpocznie negocjacje z wykonawcą.

– Jeśli uda nam się dojść do porozumienia, będzie on miał około dwóch miesięcy na zrealizowanie umowy od momentu jej aneksowania – dodała Marta Bartoszewicz.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Lenin wiecznie żywy w Olsztynie 2019-07-05 15:19:08 37.47.*.*
  Jak znam życie to powstanie coś co za rok będzie nadawało się do rozbiórki lub do remontu. Park Centralny nie nauczy tepakow z ratusza niczego. Przetarg wygra znajomy króliczka i zrobi coś co nie będzie ani trwałe ani tanie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • MałaMi 2019-07-04 14:16:50 157.25.*.*
  Ale przynajmniej w tym roku "Pan z Grunwaldzkiej" wyśpi się bo nikt mu nie będzie hałasował po 22.00
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0
 • tw kaczor 2019-07-04 12:19:06 5.173.*.*
  Wędrując Lynostrada będą mamy swoim dzieciom pokazywały pijaków , klientów tych ogródków , rzygajacych do rzeki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 8
 • Citizen 2019-07-04 11:29:47 88.156.*.*
  Po sezonie, to już po sezonie...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • RUFIO 2019-07-04 09:11:30 83.13.*.*
  AKURAT JAK MINIE SEZON COŚ POWSTANIE... BOŻE WIDZIŚ I NIE "GRZYMOWISZ"...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 10