Czy policjanci z KWP parkują za darmo w pobliżu komendy? Mamy odpowiedź drogowców [AKTUALIZACJA]

Czy policjanci z KWP parkują za darmo w pobliżu komendy? Mamy odpowiedź drogowców [AKTUALIZACJA]
Czytelnik przyznał, że od pewnego czasu jest duży problem z zaparkowaniem pojazdu na ul. Partyzantów
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Jeden z czytelników napisał do nas, że w pobliżu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, tj. przy ul. Partyzantów i Samulowskiego, parkują policjanci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że funkcjonariusze mają wystawiać za szybą policyjną przepustkę samochodową bez biletu z parkomatu, podczas gdy pod komendą są dwa duże parkingi. Jak jednak podkreślił rzecznik prasowy KWP, Tomasz Markowski, na terenie komendy trwa remont i dlatego też policjanci muszą parkować na pobliskich ulicach.

Zgłosił się do nas czytelnik, który mieszka w pobliżu budynku KWP Olsztyn. Napisał, że od pewnego czasu jest duży problem z zaparkowaniem pojazdu na ul. Partyzantów.

– W godz. 8-15 wszystkie miejsca przy komendzie na Partyzantów i ul. Samulowskiego są zajęte przez pojazdy, które za przednią szybą mają pozostawione przepustki służbowe komendy wojewódzkiej policji. Nie są to oznakowane radiowozy, a jak podejrzewam samochody prywatne policjantów. Może by mnie to nie bolało, gdyby miały ważne bilety parkingowe, abonamenty pracownicze lub mieszkańców strefy płatnego parkowania, ale nie mają… – przyznał czytelnik, jednocześnie dodając, że jest to strefa płatnego parkowania.

Zastanawia się, czy policjantów nie stać na wykupienie biletu czy abonamentu, a może mają umowę ze ZDZiT.

– Ja jako mieszkaniec muszę wykupić abonament, by tam parkować, a często nie mam gdzie właśnie przez te pojazdy – wyjaśnił czytelnik.

Pojechaliśmy na ul. Samulowskiego i rzeczywiście potwierdziliśmy, że stoją tam samochody policyjne, mimo że na terenie KWP są dwa parkingi. Za szybami pojazdów położono policyjną przepustkę, ale nie było biletu z parkomatu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

– Policjanci jako pracownicy służb mundurowych nie posiadają ulg w opłatach za postój w strefach płatnego parkowania. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych z opłat za parkowanie są zwolnione pojazdy policji – przyznał w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT-u.

Dodał jednak, że brak wyłożonego biletu za szybą pojazdu nie świadczy o nieuiszczeniu opłaty.

– Obecnie nie ma obowiązku wykładania biletu, kontroler ma możliwość zweryfikowania opłaty w służbowym urządzeniu kontrolnym. Ponadto opłaty wnoszone są również z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, w takich przypadkach opłata jest weryfikowana u operatora – dodał Koronowski.

AKTUALIZACJA:

Tomasz Markowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji, przyznał, że z uwagi na remont komendy, policjanci muszą parkować na pobliskich ulicach.

W związku z pracami remontowo-budowlanymi obejmującymi dwa policyjne parkingi, pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze nie mogą obecnie z nich korzystać. Dlatego, tak jak pozostali mieszkańcy miasta i osoby dojeżdżające do pracy w Olsztynie, korzystają z dostępnej przestrzeni parkingowej w mieście. Policjanci jak i pracownicy cywilni służb mundurowych nie posiadają ulg w opłatach za postój w Olsztynie w strefach płatnego parkowania. Każda osoba ma obowiązek uiszczenia opłaty za korzystanie z takiego miejsca poprzez skorzystanie z parkometru lub aplikacji mobilnej, co następnie jest kontrolowane przez przedstawicieli ZDZiT w Olsztynie – wyjaśnił Tomasz Markowski.

Galeria

Komentarze (28)

Dodaj swój komentarz

 • AS 2021-11-06 00:08:48 46.186.*.*
  W KWP pracują również cywile którzy (PRZYPOMINAM!!!) zarabiają najniższą krajową!!! Policja to nie tylko policjanci 🙂 A szanowny mieszkaniec nie raz uprzykrzył nam życie swoimi donosami....oby karma wróciła do Ciebie, Ty dziadzie obleśny!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Mietek z mazurskiej 2021-10-26 16:23:10 37.30.*.*
  Ciesz się że żyjesz bo wielu już straciło życie po kontakcie z polską policją
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Dorota 2021-10-20 00:42:07 46.204.*.*
  No i dobrze że policjanci parkują .a gdzie mają parkować przyjeżdżają do pracy..komu to przeszkadza ..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • pała 2021-10-19 14:58:04 5.173.*.*
  milicji wszystko wolno w tym kraju ,szczególnie teraz
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 3
 • pikolo 2021-10-19 11:35:45 109.241.*.*
  "Za szybami pojazdów położono policyjną legitymację, ale nie było biletu z parkomatu." - za szybami to widać przepustkę a nie legitymację
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • IKA 2021-10-18 13:45:53 79.191.*.*
  Parkowanie w śródmieściu Olsztyna to jakiś horror! Pracuję niedaleko Ratusza i ciągle trzeba gdzieś szukać miejsca do parkowania w okolicznych podwórkach. Trudno, żebym miała płacić za parkowanie 8 - godzinne przez cały miesiąc, no te przysłowiowe 20 dni pracy - to jest chore!!! Tak jak zwolnieni są mieszkańcy - czy raczej płacą 50 zł za miesiąc, tak też powinni być zwolnieni czy płacić te 50 zł pracownicy, których firma jest z strefie płatnego parkowania. Dlaczego mamy ponosić dodatkowe koszty tylko ze względu na to, że firma mieści się w okolicach Starówki - mamy rzucić pracę czy jak !!!???, żeby nie generować sobie dodatkowych kosztów, gdzie inni pracownicy Olsztyna ich nie mają?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 8
 • Olsztyniak 2021-10-18 11:16:37 37.248.*.*
  Mieszkańcy Olsztyna opłaty za parkowanie to ograniczanie naszych praw niedługo za oddychanie powietrzem olsztynskim będziemy płacić
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 3
 • bzyk 2021-10-18 10:56:29 79.191.*.*
  A co mają wkładać za szybę. Kogo stać na abonament półroczny za 1000zł. Jakby policjant zarabiał tyle co prezydent miasta Olsztyna to go by bylo stac. Zreszta ten ostatni i tak nie placi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 18
 • Antonim 2021-10-18 10:39:09 185.240.*.*
  Walić im kary. Mi na bilecie "zjadło" jedna literkę i już barany wystawiły karę, telefon do zdzit nic nie pomógł bo na mój argument, że taki wybrakowany numer rejestracyjny nie istnieje pan odpowiedzial, że on nie ma takiej pewności haha tak
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 0
 • Janusz Platfusiewicz 2021-10-18 10:34:44 37.248.*.*
  Robienie gównoburzy. Beton won. Prawdziwy szkodnik siedzi w ratuszu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 11