Czwartoligowe derby Olsztyna dla Warmii [ZDJĘCIA]

Czwartoligowe derby Olsztyna dla Warmii [ZDJĘCIA]
W rezerwach Stomilu w spotkaniu z Warmią Olsztyn zagrali również piłkarze występujący w pierwszym składzie. Na zdjęciu Mateusz Cetnarski
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Blisko pięć lat musieli czekać olsztyńscy kibice na piłkarskie derby. Po dłuższej przerwie Stomil reaktywował w tym sezonie rezerwy, które rywalizacje rozpoczęły od IV ligi, do której natomiast również awansowała Warmia Olsztyn. Sobotnie derby były zatem jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 3. kolejki tej klasy rozgrywek.

Zwycięsko z rywalizacji na boisku przy alei Piłsudskiego wyszła Warmia, która pokonała "biało-niebieskich" 2:0 (gospodarzem spotkania był zespół z alei Sybiraków). Bramki dla KKS-u strzelali Krystian Oleszko oraz Igor Mazurek.

- Liczyliśmy w tym spotkaniu na trzy punkty - powiedział po spotkaniu trener rezerw, Paweł Głowacki. - Trochę za miękko podeszliśmy do tego meczu, śnięci byliśmy. Sytuacji stworzyliśmy sporo, szczególnie w I połowie, więc ten mecz mógłby wyglądać inaczej jak byśmy byli skuteczniejsi. Zespół Warmii mądrze się bronił całym zespołem i na koniec spotkania ustalił wynik na 2:0 dla siebie.

Warmia Olsztyn – Stomil II Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 – Krystian Oleszko 10'
2:0 – Igor Mazurek 88'

Warmia Olsztyn (wyjściowa jedenastka): Sobieraj – Staniszewski, Smoliński, Martlewski, Gendera, Ogrodowski, Oleszko, Sobótka, Bojarowski, Ryk, Sznadel.

Stomil II Olsztyn (wyjściowa jedenastka): Leszczyński - Landowski, Rak, Tecław, Kowalski, Tarasenko, Jurczak, Hajda, Dziemidowicz, Cetnarski, Rudnik.

Żółte kartki: Ogrodowski, Smoliński

Sędziował: Dawid Wiśniewski (Dobre Miasto)

Widzów: 400

2147382000

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Zatorze 2019-08-18 09:11:08 88.156.*.*
    Spotkania pilkarskie moga przebiegac w milej sportowej atmosferze. Brawo zawodnikom i kibicom.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
2147382000