Były wójt Kozłowa oskarżony o branie i wręczanie łapówki. Jest wyrok sądu

Były wójt Kozłowa oskarżony o branie i wręczanie łapówki. Jest wyrok sądu
Sąd w Nidzicy uniewinnił byłego wójta Kozłowa
Fot. Pixabay.com

Były wójt Kozłowa w 2017 r. usłyszał zarzut wręczania i brania łapówki. Sąd Rejonowy w Nidzicy uznał, że w sprawie brak jest dostatecznych danych potwierdzających winę i uniewinnił go.

Były wójt Kozłowa Jacek J. oraz Rafał Ś. ówczesny radny w czerwcu 2017 r. usłyszeli zarzuty korupcyjne. Prokurator postawił byłemu wójtowi trzy zarzuty. Pierwszy polegał na wręczeniu korzyści majątkowej Rafałowi Ś. w łącznej kwocie 1,9 tys. zł za złożenie wniosku dotyczącego podwyższenia wynagrodzenia wójta o 500 zł oraz za głosowania w Radzie Gminy korzystne dla wójta. Miało to trwać od grudnia 2014 r. do listopada 2016 r.

Jacek J. został oskarżony również o uzależnienie wykonania obniżonej wyceny nieruchomości należącej do Urzędu Gminy w Kozłowie od otrzymania korzyści majątkowej w kwocie 1,5 tys. zł od osoby, która chciała ją kupić, a także o uzależnienie sprzedaży gminnych nieruchomości od otrzymania łapówki. Do tych zdarzeń miało dojść w latach 2007-2011.

Z kolei Rafał Ś. usłyszał zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 1,9 tys. zł.

Sąd Rejonowy w Nidzicy uniewinnił obu oskarżonych.

- Sąd wydał takie rozstrzygnięcie, ponieważ uznał, że na podstawie wszystkich zebranych w sprawie dowodów brak jest dostatecznych danych uzasadniających stwierdzenie popełnienia przestępstw zarzucanych oskarżonym. W ocenie Sądu główne dowody, na których opierał się akt oskarżenia są niewiarygodne. W istocie mają one charakter pomówienia i wynikają z konfliktu istniejącego pomiędzy oskarżonymi – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik olsztyńskiego sądu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej:

Wójt gminy Kozłowo stanie przed sądem za łapówki

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz