Wójt gminy Kozłowo stanie przed sądem za łapówki

Jest akt oskarżenia przeciwko wójtowi gminy Kozłowo, który miał wręczać łapówki jednemu z radnych, by ten złożył wniosek o podwyższenie wynagrodzenia dla wójta i zagłosował ''za'' tym wnioskiem. Wójt miał również żądać łapówek w procesie obrotu gminnymi nieruchomościami.  

Dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skieruje do Sądu Rejonowego w Nidzicy akt oskarżenia przeciwko wójtowi Gminy Kozłowo Jackowi J., który oskarżony jest o wręczenie łapówki radnemu tej gminy Rafałowi Ś., w łącznej kwocie 1900 złotych, w zamian za złożenie wniosku o podwyższenie wynagrodzenia wójta o 500 złotych oraz głosowania w Radzie Gminy zgodnie z przekazanymi wskazówkami.

W sprawie oskarżono również radnego Rafała Ś.. Usłyszał zarzut przyjęcia wspomnianej korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją.

To nie koniec zarzutów dla wójta. Prokuratura oskarżyła go również o uzależnienie wykonania obniżonej wyceny nieruchomości należącej do Urzędu Gminy od otrzymania, od osoby chcącej nabyć nieruchomość, korzyści majątkowej w kwocie 1500 złotych. Wójt miał również uzależniać sprzedaż nieruchomości należących do gminy od otrzymania korzyści majątkowej.

Wójtowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Kto 2017-07-03 15:43:22 37.47.*.*
    Byłabym ostrożna w ferowaniu wyroków. Od tego jest sąd.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Adi2104 2017-07-03 13:26:01 80.52.*.*
    Wójt to uczciwy człowiek, bardzo mi przykro, że tak go pomówiono.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0