Była tak pijana, że nie mogła utrzymać się na nogach. Pod opieką miała 2-miesięczne niemowlę

Była tak pijana, że nie mogła utrzymać się na nogach. Pod opieką miała 2-miesięczne niemowlę
29-letnia pijana matka miala pod opieką niemowlę

Policjanci z Olsztyna wczoraj (15 września) dostali zgłoszenie, że kompletnie pijana matka ma pod opieką niemowlę. Na miejscu okazało się, że kobieta była tak pijana, że nie mogła nawet utrzymać się na nogach.

We wtorek, kilka minut przed godz. 21, dyżurny olsztyńskiej policji dostał zgłoszenie, że pijana matka opiekuje się niemowlęciem. Na miejsce natychmiast pojechał patrol.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali kompletnie pijaną kobietę. 29-latka miała pod opieką 2-miesięczne dziecko. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie nieodpowiedzialnej matki krążą ponad dwa promile alkoholu. Kobieta miała problem z utrzymaniem równowagi oraz z logicznym skonstruowaniem wypowiedzi.

Stróże prawa zadzwonili po ojca dziecka, jednak ten również był pijany, dlatego mężczyzna przyszedł z bratem, który ostatecznie zaopiekował się niemowlęciem.

- Dokumentacja z interwencji zostanie teraz przesłana do sądu rodzinnego, który zbada sytuację rodzinną m.in. pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia będącego pod ich opieką dziecka. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście w tym przypadku pomoc nadeszła w porę – informuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz