Imieniny: Anieli, Jana, Sykstusa
Data dodania: 2010-10-13 13:31

Iwona Starczewska

Boks w wielkim stylu powraca na Warmię

Arkadiusz Wasilewski, bokser Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego zdobył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Starachowicach. Sportowiec okazał się najlepszy w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 75 kg!

Mistrzostwa zakończyły się w minioną sobotę.  W zawodach wzięło udział 145 zawodników z całej Polski. Powiatowy UKSW PIRS reprezentował Arkadiusz Wasilewski, 20-letni student I roku. Arek wystartował w kategorii wagowej do 75 kg.

Bokser UKSW PIRS stoczył w turnieju cztery walki. Trzy pierwsze wygrał. Dopiero w półfinale Arek przegrał po zaciętej walce z Adamem Kośmidrem z Tygrysa Elbląg, co dało mu trzecie miejsca na MMP.

- To niewątpliwie największe osiągnięcie klubu UKSW PIRS w całej działalności bokserskiej - cieszy się Jacek Smoliński. - Przed Arkiem stoi na pewno wielka kariera, o ile będzie chciał ciężko i sumiennie trenować.

Źródło: Własne/Powiat Olsztyński