Dziś jest: 15.04.2026
Imieniny: Anastazji, Ludwiny
Data dodania: 2026-02-25 13:35

Paweł Michno

Bójka po meczu Indykpolu AZS. Policja zabezpiecza monitoring, liga wszczyna postępowanie [WIDEO]

Bójka po meczu Indykpolu AZS. Policja zabezpiecza monitoring, liga wszczyna postępowanie [WIDEO]
Kadry z nagrania zarejestrowanego przez Czytelnika portalu kk24.pl
Fot. kadr z nagrania

W piątek (20 lutego) po meczu PlusLigi pomiędzy miejscową ZAKSĄ a Indykpolem AZS Olsztyn doszło do incydentu na trybunach hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawę wyjaśnia policja oraz władze ligi. Analizowany jest monitoring i raporty służb.

reklama

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu, funkcjonariusze prowadzą czynności w sprawie możliwego naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

- Mundurowi zabezpieczają m.in. monitoring z imprezy oraz ustalają świadków, a także osoby podejrzane o naruszenie przepisów - przekazała mediom mł. asp. Klaudia Tokarczyk z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Awantury i bójka po zakończeniu meczu

Do zdarzeń miało dojść już po ostatnim gwizdku sędziego. Według informacji przekazanych przez służby, na terenie hali doszło do awantur i wzajemnych wyzwisk. W bójce mieli uczestniczyć kibic ZAKSY oraz jeden z kibiców Stali Nysa, którzy pojawili się na meczu, by wspierać drużynę z Olsztyna.

* * *

Czytaj o samym meczu: PlusLiga. Thriller w Kędzierzynie-Koźlu! Zwroty akcji, set na 33:35 i sensacyjna wygrana Indykpolu AZS nad ZAKSĄ

* * *

Jeden z lokalnych, tamtejszych portali zamieścił nagranie wideo, na którym widać grupę mężczyzn szarpiących się i zadających sobie ciosy. Zdarzenie miało miejsce już po zakończeniu spotkania. Policja potwierdza, że analizuje materiał dowodowy.

Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z przepisami za bezpieczeństwo w trakcie imprezy masowej odpowiada organizator. To służby porządkowe mają obowiązek reagować na zakłócanie porządku i usuwać osoby łamiące regulamin. W przypadku nieskuteczności działań organizator lub kierownik ds. bezpieczeństwa może wystąpić do policji o pomoc, co musi zostać potwierdzone pisemnie.

Postępowanie Polskiej Ligi Siatkówki

Równolegle procedurę wyjaśniającą prowadzi Polska Liga Siatkówki. Do działu rozgrywek wpłynął raport komisarza meczowego, w którym odnotowano informacje o zajściach po spotkaniu.

- Rozpoczęliśmy procedurę sprawdzającą cały przebieg wydarzeń. Będziemy czekać na dokładne informacje z klubu gospodarza oraz ze strony służb. Na podstawie pełnego materiału dowodowego zostanie podjęta decyzja o ewentualnych karach - przekazał Kamil Składowski, dyrektor działu komunikacji PLS.

Na obecnym etapie władze ligi podkreślają, że jest za wcześnie, by przesądzać o konsekwencjach dyscyplinarnych.

Oświadczenie klubu z Kędzierzyna-Koźla

Klub z Kędzierzyna-Koźla poinformował w komunikacie, że do incydentu doszło po zakończeniu meczu, a za działania porządkowe odpowiadała zewnętrzna firma ochroniarska.

Pełną odpowiedzialność za reakcję oraz wszelkie działania ponosi Agencja Ochrony GWARANT, zabezpieczająca ochronę w hali w trakcie wydarzenia jak i po wydarzeniu. W trakcie meczu nie było żadnych awanturniczych zachowań. Postępowanie wyjaśniające prowadzi Policja oraz Agencja Ochrony. Nie posiadamy wiedzy w zakresie tożsamości osób biorących udział w zdarzeniu. Organizator oraz Prezes firmy GWARANT poprosili Policję o wsparcie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa kibiców wracających do domów. Klub Kibica Olsztyna nie poinformował ZAKSY, że w trakcie meczu będzie go wspierał Klub Kibica Stali Nysa”

- przekazano w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Śledczy ustalają obecnie dokładny przebieg zdarzeń oraz tożsamość uczestników zajścia. Od wyników postępowania policji i analizy materiałów przez ligę zależeć będą ewentualne dalsze decyzje dyscyplinarne.

Aktualna tabela PlusLigi:

Lp. Nazwa Mecze Punkty Zwycięstwa Przegrane
1 Aluron CMC Warta Zawiercie 22 50 17 5
2 PGE Projekt Warszawa 21 43 15 6
3 BOGDANKA LUK Lublin 21 42 14 7
4 Indykpol AZS Olsztyn 21 39 14 7
5 Asseco Resovia Rzeszów 21 37 13 8
6 JSW Jastrzębski Węgiel 21 33 12 9
7 Energa Trefl Gdańsk 20 31 11 9
8 PGE GiEK SKRA Bełchatów 19 30 10 9
9 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 29 9 12
10 Ślepsk Malow Suwałki 22 25 7 15
11 Cuprum Stilon Gorzów 21 23 7 14
12 Barkom Każany Lwów 21 20 7 14
13 InPost ChKS Chełm 21 20 6 15
14 Steam Hemarpol Politechnika Częstochowa 20 16 4 16
Galeria

Komentarze (15)

Dodaj swój komentarz

  • ..... 2026-02-27 13:45:47 46.112.*.*
    Żal ogarnia, że kibice na siatkówce zaczynają się lać.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • DE 2026-02-27 12:48:55 37.31.*.*
    Kobietki siatkarskie się pobiły ? Jak to możliwe ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • iktorn 2026-02-26 15:23:44 212.160.*.*
    A. Duda widział tam pewnie siłujące się misie i tygryski ;) To może do zoo do sprzątania klatek ich zagonić, niech rozładują energię ;)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Karolek 2026-02-26 11:47:50 178.183.*.*
    To była szlachetny pojedynek
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Pędrasz 2026-02-26 08:20:54 31.0.*.*
    Kibolstwo i chamstwo znane z innej dyscypliny. Zgaście to jak najszybciej, bo będziecie mieli zaraz cały ten kibolski syf - rozboje, narkotyki, sutenerstwo itd.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
  • Olosmolo 2026-02-25 14:37:41 37.31.*.*
    Aby tylko na meczach siatkówki nie było tego co na meczach piłki nożnej....!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 4
  • Stomilek 2026-02-25 14:26:57 2a01:11cf:60d:*
    Kibice Stomilu to niewiniątka w porównaniu co robią kibole AZS Olsztyn.Zeby hale demolować.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 20
  • Widzew 2026-02-25 14:10:14 37.31.*.*
    Kibole AZS zdemolowali hale.A mówią że tylko na stadionie jest kibolstwo.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 26
  • Janusz Pisiewicz 2026-02-25 14:08:45 95.160.*.*
    Chwila, zaraz... A to nie niedźwiadki Anżeja? Rywalizują sportowo, w szlachetnych męskich walkach, jak mawiał Karol. Także, ten tego... 💪🤨🤜
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 4
  • lolo44 2026-02-25 14:05:52 2a00:f41:872:*
    Przesadzacie. To tylko drobna ustawka w modnym stylu prezydenckim
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 29 5