Bohaterska postawa olsztyńskich służb. Uratowali kotka na osiedlu Generałów oraz łosia pod Olsztynkiem

Bohaterska postawa olsztyńskich służb. Uratowali kotka na osiedlu Generałów oraz łosia pod Olsztynkiem
Akcja strażaków na osiedlu Generałów
Fot. Emil Marecki

W sobotę (12 września) strażacy z Olsztyna dostali nietypowe zgłoszenie. Na osiedlu Generałów kot utknął w komorze silnika auta. Na szczęście pomoc nadeszła w porę. Dzień później strażnicy miejscy także uratowali zwierzę - łosia w okolicy Olsztynka.

Do zdarzenia doszło około godz. 20, na osiedlu Generałów, w pobliżu pętli autobusowej.

- Potwierdzam, dostaliśmy takie zgłoszenie. Kot wszedł w komorę silnika i nie mógł się wydostać. Prawdopodobnie wszedł tam, bo było mu tam ciepło. Pomogliśmy mu i kotek wrócił cały i zdrowy do właścicielki – wyjaśnił nam mł. bryg. Łukasz Jasiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

W akcji brał udział jeden zastęp straży pożarnej.

W nietypowej interwencji brali udział również olsztyńscy strażnicy miejscy. W niedzielę (13 września) policjanci zwrócili się do nich o pomoc w uwolnieniu łosia. Zwierzę wpadło w rozstawione przez kłusownika wnyki w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Sitno (gmina Olsztynek).

Na miejsce udał się uprawniony funkcjonariusz, który pociskiem wystrzelonym z broni pneumatycznej pod nadzorem lekarza weterynarii z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uśpił łosia. Wtedy udało się go uwolnić z pułapki. Zwierzę zostało wypuszczone na wolność.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 Fot. Straż Miejska w Olsztynie

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2020-09-15 23:11:32 5.173.*.*
  Bohaterstwo, heroizm – wyjątkowa odwaga, w szczytnym celu, granicząca z brawurą. Żadnego bohaterstwa nie da się zaplanować; może się ono jedynie przytrafić. Kotek i łoś to typowe dla pracowników Grzymowicza. Jaki pracodawca tacy pracownicy. Bohaterstwem w ratuszu jest zatrudnienie znajomych. Nie dziwię się że część pracowników uważa się za bohaterów, gdyż nikt nie nauczył ich czym jest ono naprawdę. Ale przykład idzie od pracodawcy. Jaki Pan taki kram.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • pamparam 2020-09-15 22:30:06 188.146.*.*
  ale bohaterstwo ...jaja se robicie . Takie sprawy to zwykły obowiazek ...a bohaterem jest ten co napisał taki artykulik o kotku i łosiu ..jajaaaa
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Świński ryj 2020-09-15 15:56:53 195.136.*.*
  A kto uratuje nas przed partia rzadzaca i jej pomyslami?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2