Dziś jest: 06.05.2025
Imieniny: Filipa, Jakuba, Judyty
Data dodania: 2025-05-06 13:05

Redakcja

Na al. Sikorskiego w Olsztynie kierowca posłał dziki do niebiańskich żołędzi

Na al. Sikorskiego w Olsztynie kierowca posłał dziki do niebiańskich żołędzi
Na al. Sikorskiego doszło do śmiertelnego potrącenia dzików
Fot. SM Olsztyn

W majówkę na ulicach Olsztyna pojawiły się dziki. Nie wszystkie miały tyle szczęścia, żeby po obchodzie miasta, wrócić do lasu.

reklama

Podczas majówki na alei Sikorskiego (w pobliżu skrzyżowania z ul. Minakowskiego) doszło do potrącenia dzików przez kierowcę. Na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, którzy potwierdzili zgłoszenie. W pobliżu był świadek zdarzenia, który opowiedział funkcjonariuszom, co zaszło.

W związku z tym, że jedno ze zwierząt jeszcze żyło, został powiadomiony lekarz weterynarii. Po przyjeździe stwierdził jednak zgon.

O całym zajściu została powiadomiona policja, której przekazano dalsze postępowanie.

Strażnicy miejscy przypominają, że zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia służb.

Dziki w ostatnich dniach były widziane nie tylko w rejonie osiedla Generałów, ale też w okolicy ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, o czym informował nas Czytelnik (poniżej).

Przypomnijmy, że apogeum wizyt dzików na olsztyńskich ulicach były lata 2019-2020. W skali miesiąca strażnicy miejscy odbierali nawet 400 zgłoszeń dotyczących tych zwierząt. 

W reakcji miasto podpisało z zewnętrzną firmą umowę na odławianie dzików, a liczba interwencji strażników drastycznie spadła.

Czytaj również:

Dziki wróciły do Olsztyna. Tym razem zwiedzały podgrodzie [WIDEO]

Źródło: własne, Straż Miejska w Olsztynie

Galeria

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

  • Hug 2025-05-06 14:36:54 88.156.*.*
    Jako pieszy to powiem ze w Polsce to trzeba być czujnym jak ważka aby nie zostać rozjechanym. I to zarówno na przejściu jak i na chodniku. Do tego poza kierowcami dochodzą jeszcze hulajnogisci ale ci co nogami nie ruszają bo jezdza elektrycznymi w kilka osób
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Olosmolo 2025-05-06 14:33:52 37.31.*.*
    Kierowca ma otoczyć je opieką..... dyrektywa prosto z Brukseli.....
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • zdegustowany 2025-05-06 13:19:04 81.15.*.*
    Autor tytułu jest debilem. Niskich lotów te tytuły, ale czasami zabawne. Natomiast teraz się nie udało.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
  • iren 2025-05-06 13:18:21 88.156.*.*
    😢😢😢. Mam nadzieję, że nie cierpiały. Mimo wszystko to żywe stworzenie i też odczuwa ból
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
  • Matiii 2025-05-06 13:17:53 46.112.*.*
    Znowu dziki tyle szkód narobiły ludzie ich dokarmiają to zamiast siedzieć w lesie to siedzą w mieście
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
  • Kasanga 2025-05-06 13:15:38 178.42.*.*
    Kto za to odpowie teraz ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Kasanga 2025-05-06 13:15:38 178.42.*.*
    Kto za to odpowie teraz ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0

www.autoczescionline24.pl