Binderholz nie zainwestuje w Nidzicy

Binderholz nie zainwestuje w Nidzicy
Fabryka Binderholz jednak nie powstanie w okolicy Nidzicy. Potencjalny inwestor wycofał się z planów budowy zakładu
Fot. NIE fabryce w gminie Nidzica / Facebook

Jacek Kosmala, burmistrz Nidzicy, w rozmowie z lokalną telewizją powiedział, że firma Binderholz, która chciała wybudować tartak w pobliskim Frąknowie, wycofała się z tego pomysłu. Burmistrz dodał, że prowadzone są rozmowy także z inną firmą.

Burmistrz Nidzicy, Jacek Kosmala, udzielił wywiadu dziennikarzowi Telewizji Mazury. W rozmowie mówił m.in. o budżecie miasta na 2021 rok czy inwestycjach. Przyznał również, że firma Binderholz zrezygnowała z budowy tartaku w miejscowości Frąknowo.

Byliśmy dosyć zaawansowani w rozmowach z firmą Binderholz, jednak istnieje grupa osób, która nie widziała tej firmy w tym miejscu. Nie będę oceniał, czy mieli rację, czy nie mieli racji. Natomiast sam sposób postępowania uważam, że nie był profesjonalny. Wysyłanie do 14 zakładów na całym świecie pakietu dokumentów, że chcą zniszczyć Puszczę Napiwodzko-Ramucką, źródła rzeki Łyny, nie był profesjonalny. Firma nie będzie inwestowała w Nidzicy. Definitywnie – stwierdził burmistrz.

Dodał, że firma przysłała pismo, w którym powiadomiła, że rezygnuje z inwestycji. Burmistrz stwierdził, że nie wie czy to dobrze, czy źle. Z jednej strony miałby w okolicy powstać największy tartak w regionie zatrudniający nawet 500 osób.

Z drugiej strony, jeżeli miało to przeszkadzać mieszkańcom, gdyby rzeczywiście miało dojść do zanieczyszczenia środowiska, byłbym pierwszym, który sprzeciwiałby się inwestycji – dodał Kosmala.

W rozmowie z dziennikarzem Telewizji Mazury, burmistrz Nidzicy przyznał, że chce stworzyć dla tego terenu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Rozmawiał o tym już z radnymi. Dodał także, że już są prowadzone rozmowy z innym potencjalnym inwestorem.

Prowadzimy rozmowy z pewną firmą. Czy coś z tego wyjdzie? Nie wiem – powiedział Jacek Kosmala.

Wysłaliśmy pytania do urzędu w Nidzicy. Czekamy na odpowiedź.

Nieco inne zdanie nt. działań lokalnego samorządu mają mieszkańcy i przedsiębiorcy z Nidzicy. Na jednym z portali społecznościowych napisali, że wysłali na 20 różnych adresów e-mail list, który zawierał pytania dotyczące planowanej budowy fabryki oraz sprzeciw społecznej strony.

Krótko także podsumowali rok ubiegły słowami, że w gminie Nidzica nie będzie fabryki. Następnie przeszli do rozwinięcia tematu, gdzie zarzucili burmistrzowi, że ten miał ich okłamać.

Ale krótkie podsumowanie nie oznacza braku rozwinięcia ...

Od samego początku burmistrz ukrywał przed mieszkańcami fakt prowadzenia rozmów z Firmą Binderholz. Może się Pan oburzać i mówić że nic nie ukrywał. Tylko co z tego ?

Przypominamy: jest Pan pracownikiem zatrudnionym przez mieszkańców miasta i gminy. Płacą Panu pensje i oczekują wywiązywania się z zapisów "umowy o pracę". Jednym z jej elementów jest informowanie społeczeństwa o trwających rozmowach.

W przedstawianym materiale filmowym - „ustawce w telewizji mazury” - mówi Pan o wycofaniu się Austriaków ... Wspomina Pan o nieprofesjonalnym działaniu ludzi, którzy wysłali list do wszystkich dostępnych kontaktów firmy Binderholz.

A czy profesjonalne jest zatem okłamywanie mieszkańców gminy, kiedy mówił Pan o ilości przejeżdżających TIR-ów i zaniżał ich ilość? Kiedy mówił Pan o fabryce drewnianych domków z litego drewna zapominając, że to jest produkcja drewnianych elementów klejonych ? Kiedy kłamał Pan podając zaniżone odległości miejscowości od fabryki ? Kiedy usuwał Pan niewygodne komentarze ze swojego profilu na FB ? Grał Pan nieuczciwie od samego początku…!

– możemy przeczytać w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Czytaj więcej:

Inwestor wycofał się z budowy tartaku pod Gryźlinami, ale planuje... otworzyć go pod Nidzicą

Władze Nidzicy przeprowadzą konsultacje z mieszkańcami ws. budowy zakładu firmy Binderholz

Binderholz zapowiada inwestycję na Warmii i Mazurach. Przedsiębiorcy protestują obawiając się o własne firmy i miejsca pracy

 

Dzień dobry W dzisiejszym poście przedstawiamy list wraz z pytaniami skierowanymi do austriackiego inwestora. Pytaniami...

Opublikowany przez NIE fabryce w gminie Nidzica Niedziela, 25 października 2020

20 to liczba adresów e-mail firmy Binderholz na które wysłaliśmy nasz list miesiąc temu. List, który zawierał pytania...

Opublikowany przez NIE fabryce w gminie Nidzica Wtorek, 24 listopada 2020

Szanowni Państwo. Koniec roku to zawsze jest czas podsumowań i planów na przyszłość. Podsumowanie z naszej strony jest...

Opublikowany przez NIE fabryce w gminie Nidzica Czwartek, 31 grudnia 2020

Komentarze (36)

Dodaj swój komentarz

 • ufaeena 2021-02-10 14:04:24 109.162.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Olo 2021-01-20 11:00:27 176.221.*.*
  Zapraszamy do Szczytna u nas potrzebna taka inwestycja to miasto umiera.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ebudobtireunb 2021-01-18 21:53:09 62.210.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • axankorixex 2021-01-18 21:36:58 62.210.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • werf 2021-01-17 10:49:54 5.172.*.*
  ABW i CBA powinny się zająć tymi, którzy blokują rozwój gospodarczy tego regionu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Wkórfiony 2021-01-17 09:28:42 95.49.*.*
  No brawo, prywaciarze lokalni wygrali i będą mogli płacić 1800 na łapę za 200 godzin. Brawo lobby prywaciarskie, niewolników do roboty nie zabraknie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Ojciec pijo 2021-01-15 10:40:28 178.235.*.*
  Na Znanieckiego 17 wybudujcie, to wtedy tramwaj wam prosto pod tartak doprowadzą
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Hoho 2021-01-15 07:41:55 37.30.*.*
  Zapraszamy BinderHolz do Dywit. Możecie się wybudować gdzieś za Tuławkami. Będzie praca dla Olsztyniakow i Dywiciakow a obwodnica północna jest już na kolejnym etapie , wiec będziecie mieli to samo co pod Nidzica , tylko ludzie bardziej szanują tu inwestorów :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
 • Bezrobotny 2021-01-15 06:31:32 178.235.*.*
  Nidzica miasto szwagrów, tak się mówiło za komuny. Nic się nie zmieniło. Jak zwykle Nidzica walczy aby byz na szarym końcu o to cytując klasyka Kononowicza ” żeby niczego nie było”
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
 • Pan Jan 2021-01-14 19:46:11 94.254.*.*
  Nie ma pracy źle , chcesz dać pracę też źle , dziwny tu narodek żyje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 5