Autobusy linii 110 będą zajeżdżać do Spręcowa? Prywatni przewoźnicy nie byli zainteresowani

Autobusy linii 110 będą zajeżdżać do Spręcowa? Prywatni przewoźnicy nie byli zainteresowani
Prowadzone testy przejazdów na trasie Olsztyn-Spręcowo
Fot. Gmina Dywity

Dobra wiadomość dla mieszkańców Spręcowa koło Olsztyna. Ta miejscowość w gminie Dywity najpewniej zyska połączenie autobusowe regularną linią 110. Za te dodatkowe połączenie, podobnie jak za kursowanie linii 108 i 112 zapłaci gmina Dywity.

W miniony wtorek 24 lipca miały miejsce testy techniczne przejazdu linii autobusowej 110 na trasie do Spręcowa. Trwają bowiem negocjacje w sprawie wydłużenia do tej miejscowości części kursów linii 110.

To odpowiedź Gminy Dywity na oczekiwania mieszkańców, ale również na brak zainteresowania przewoźników prywatnych zajeżdżaniem do wsi po wybudowaniu obwodnicy.

- To również kolejny krok do podniesienia atrakcyjności terenów przeznaczonych pod rozwój budownictwa mieszkaniowego i działalności gospodarczej – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

W optymistycznym wariancie uruchomienie linii 110 do Spręcowa jest planowane od września 2018 roku. Początkowo byłoby to pięć kursów.

Wydłużenie linii 110 kursującej obecnie z Olsztyna do Dywit aż do Spręcowa przez DK51 oznacza, że na trasie powstałoby pięć dodatkowych przystanków: w Dywitach przy sklepie Agro Dywity, w Ługwałdzie, przy klasztorze karmelitanek, w Spręcowie przy świetlicy wiejskiej i ostatni przystanek w Spręcowie na pętli w centrum wsi.

Ceny biletów byłyby takie jak w normalnej komunikacji miejskiej w Olsztynie - zarówno bilety jednorazowe, wieloprzejazdowe, jak i miesięczne.

Za wydłużenie kursów linii 110 do Spręcowa zapłaciłaby gmina Dywity, która płaci także za funkcjonowanie linii podmiejskiej 108 i 112. Na terenie gminy funkcjonuje też sieć linii gminnych D1, D2 i D3.

W sumie, na funkcjonowanie komunikacji publicznej, dowóz dzieci do szkół i transport niepełnosprawnych gmina Dywity wydaje ponad milion złotych rocznie.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • oiiio 2018-07-26 18:13:24 37.47.*.*
    Niech wyjebia ten kurs przez dom kombatanta, zakałe
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 3