Artyści z regionu zachęcają fanów do pozostania w domu. Grają koncerty i prowadzą treningi online

Artyści z regionu zachęcają fanów do pozostania w domu. Grają koncerty i prowadzą treningi online
Artyści z Warmii i Mazur włączyli się do akcji #zostańwdomu
Fot. FB/Instagram

Artyści z regionu włączają się w akcję #zostańwdomu i pomagają swoim fanom wypełnić czas „domowej kwarantanny”. Okazuje się, że nawet zakaz organizowania imprez masowych nie jest im straszy. Enej oraz Łydka Grubasa grają dla swoich fanów koncerty na żywo, a trenerzy fitness prowadzą codzienne treningi za pośrednictwem mediów społecznościowych!

W wyniku pandemii koronawirusa zamknięta została większość instytucji publicznych i kulturalnych. Odwołano koncerty oraz masowe wydarzenia, przez co na pewien czas również artyści musieli zrezygnować ze swoich planów. W życie weszła inicjatywa #zostańwdomu, zachęcająca Polaków do niewychodzenia na zewnątrz bez wyraźnej potrzeby. W akcję włączyli się popularni muzycy, influencerzy, trenerzy personalni, jak i instytucje kulturalne z regionu, które zaproponowały użytkownikom rozrywkę online.

Kto spośród artystów wziął udział w inicjatywie?

Jako jeden z pierwszych zespołów, w akcji #gramywdomu wzięła udział znana olsztyńska formacja „Enej”. Artyści przeprowadzili transmisję na żywo, w której wspólnie (każdy ze swojego domu) wykonali największe hity. Koncert był śledzony przez tysiące użytkowników.

Z podobną inicjatywą wyszedł również zespół Łydka Grubasa. Wczoraj przeprowadzili oni na Facebooku muzyczną transmisję na żywo. W sobotę, 21 marca na platformie YouTube odbędzie się natomiast ich koncert na żywo. Wydarzenie będzie bezpłatne oraz ogólnodostępne. Muzycy wystartują już o 19:30.

Na nietuzinkowy pomysł wpadł również znany, olsztyński satyryk i prezenter, Piotr Bałtroczyk. Zaprosił on bowiem fanów na występ, który miałby się odbyć na... jego prywatnym podwórku. Artysta zapowiedział, że nie będzie pobierał opłat, jednak do domu, ani do łazienki nie wpuści. Jak napisał w swoim poście na Facebooku, wydarzenie zaplanowane było wstępnie na piątek, 20 marca. Niedawno jednak artysta poinformował, że do spotkania nie dojdzie.

W akcję #zostańwdomu włączyła się także olsztyńska YouTuberka i influencerka makijażowa „Zmalowana”. Na swoim Instagramie zapoczątkowała inicjatywę, w której codziennie rzuca wyzwanie swoim użytkownikom. Obserwatorzy muszą stworzyć tematyczny make up, który następnie publikowany jest w instastories inluencerki. Do akcji przyłączyło się wiele dziewcząt.

Spędzanie czasu w domu nie musi oznaczać braku aktywności fizycznej. Do takiego wniosku poszła olsztyńska siłownia Body Perfect, która przy pomocy mediów społecznościowych zaczęła prowadzić treningi online na żywo. Wraz z trenerami, od poniedziałku, codziennie odbywają się ćwiczenia. Uczestnictwo w nich jest darmowe oraz dostępne dla każdego.

Z powodu pandemii zamknięte zostały regionalne instytucje kulturalne, takie jak muzea czy filharmonie. Jednak i te znalazły sposób, aby podzielić się z internautami odrobiną rozrywki i sztuki. Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie zorganizowała wspólne oglądanie domowego występu artystów operowych. Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie na Facebooku zapoczątkowało natomiast cykl, w którym użytkownikom prezentowane są najciekawsze zbiory. Ponadto Muzeum Archeologiczne w Elblągu zaprasza swoich gości do odwiedzenia obiektu online. Przeprowadza przybyłych w wirtualnym spacerze po wystawach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cześć! Liczymy na to, że siedzicie grzecznie w domach, macie wszystkiego pod dostatkiem i w najlepsze z możliwych sposobów wykorzystujecie ten trudny czas. Jak pewnie wiecie my - artyści - również mamy przed sobą trudne chwile, z dnia na dzień straciliśmy na pewien czas możliwość robienia tego, co dla nas najważniejsze, co pozwala nam się realizować i najzwyczajniej w świecie - utrzymać. Nie narzekamy jednak, nasza misja absolutnie się nie kończy i choć nie można jej w żaden sposób porównać do ciężkiej pracy naszych dzielnych lekarzy (którym kłaniamy się najniżej, jak tylko możemy) oraz wszystkich, dzięki którym świat może normalnie funkcjonować, nie przestajemy działać. Nie chcąc narażać naszych bliskich pozostajemy w domach, ale zobaczcie - tak też da się grać, tak też wszyscy możemy być razem! Zapraszamy artystów, a także wszystkich innych z Was, nie trzeba być zawodowym muzykiem, by grać i śpiewać w domowym zaciszu. Jeśli czujecie taką potrzebę - róbcie to i oznaczajcie #gramywdomu Życzymy zdrowia! #enej #zostanwdomu #zbudujemydom

Post udostępniony przez Enej (@enejoficjalny)

#gramywdomu #graćutworywdomu #niejesteśsam #jesteśmyzwami #tęsknimy

Nasi koledzy z zespołu Enej wystartowali z akcją #gramywdomu. Dołączamy się bez chwili wahania! Kłaniamy się w pas wszystkim, którzy codziennie zasuwają do roboty i walczą z koronaszajsem na pierwszej linii. I zachęcamy Was, pozostańcie w domku, nie utrudniajcie innym pracy, która jest i tak potwornie ciężka. Jest bardzo wiele super przyjemnych rzeczy, które można robić w domu (chłe, chłe), między innymi - zachęcamy do słuchania, grania, komponowania, tworzenia, pisania i napawania się muzyką! Jak widać na załączonym obrazku, można to zrobić zdalnie i na odległość! Oczywiście, to tylko przedsmak przed koncertem online, na który zapraszamy w sobotę o 19.30 na naszym kanale Youtube. Tam będziemy razem, zwarci i gotowi, żeby dla was #graćutwory! #społacznatransmisja #łydkaonline #itakagatkaskradniewszystkieserca

Opublikowany przez Łydka Grubasa Środa, 18 marca 2020

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziękujemy pięknie za olbrzymie zainteresowanie koncertem online! Trochę się przejęliśmy teraz tym tematem i pracujemy nad tym, żeby wyszedł prze-sztos. Dokręcamy technikę, mamy super salę - dźwięk i światło zrobią zawodowcy a ekipa od obrazu pierdyknie symfonię na 7 kamer. Kombinujemy też, żeby wprowadzić jakiś element interakcji, który będzie specjalnie dla Was! Chcemy naprawdę wbić gwoździa po dekiel, mamy nadzieję że wszystko wypali... Aha, naprawdę sporo osób pisało do nas, żebyśmy pomyśleli nad jakąś zbiórką czy systemem dotacyjnym, która pozwoli to sfinansować. Cóż, słuchajcie - nie było to nasze zamierzenie. Koncert zrobimy tak, czy inaczej, bo chcemy, i zapraszamy wszystkich do oglądania za darmochę. ALE - jeśli ktoś chce nas wesprzeć, to absolutnie się nie obrazimy i na pewno bardzo to docenimy. Nie chcemy robić żadnych "dejów". Udostępniamy za to poniżej link do kupna całkowicie dobrowolnego "wirtualnego biletu" o uroczej nazwie "naŁydek". Od 5 do 50 zeta - wedle uznania i czystej chęci z Waszej strony. Link w bio. Z góry dziękujemy za ewentualny grant i zapraszamy Wszystkich na koncert, sobota, 19:30, na naszym kanale Youtube wchodzimy online i nie bierzemy jeńców! #lydkagrubasa #koncertonline #gramydlawas #artysciprzeciwwirusowi #transmisja #społecznamisja #nałydki

Post udostępniony przez Łydka Grubasa (@lydkagrubasa)

Moje podwórko przydomowe w Olsztynie nie jest duże. Ale ze 30 osobowości się zmieści i ja Was zapraszam. Z radością...

Opublikowany przez Piotra Bałtroczyka - profil oficjalnego Wtorek, 17 marca 2020

Kobieta Której Zdanie Cenię i Szanuję i Bardzo Się Z Nim Liczę (KKZCiSiBSZNL), gdy powiedziałem Jej o moim pomyśle na...

Opublikowany przez Piotra Bałtroczyka - profil oficjalnego Czwartek, 19 marca 2020

Jako że Muzeum jest przymusowo zamknięte dla zwiedzających, postanowiliśmy stworzyć nowy cykl, w którym będziemy...

Opublikowany przez Muzeum Warmii i Mazur Czwartek, 12 marca 2020

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2020-03-19 14:05:27 37.47.*.*
    W tej galerii artystów nie widzę Bałtroczyka. Szkoda. Jest aktywny co 4 lata. Ale zbliża się referendum więc pora się obudzić Panie Bałtroczyk. Nie ma Pan ochoty? Pana żelazny argument w atakowaniu Malkowskiego sąd uznał za kłamstwo. Czy nie pora przeprosić Małkowskiego i nas obywateli Olsztyna?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3