Areszt dla podejrzanych o zabójstwo w Olsztynku. Jeden z zatrzymanych groził świadkowi siekierą

Areszt dla podejrzanych o zabójstwo w Olsztynku. Jeden z zatrzymanych groził świadkowi siekierą
Zatrzymanie jednego z podejrzanych
Fot. KMP Olsztyn

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował wobec Łukasza O. i Stanisława N. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Obaj mężczyźni są podejrzani o zabójstwo 56-letniego mieszkańca Olsztynka.

Przypomnijmy, do zabójstwa doszło w mieszkaniu przy ulicy Chopina w Olsztynku. Narzędziem zbrodni miała być siekiera. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. Mężczyźni ukrywali się w mieszkaniu należącym do ich kolegi. Gdy funkcjonariusze tam pojechali, to mimo wielokrotnych prób, nikt nie reagował na polecenia policjantów wzywające do otwarcia drzwi. Po raz kolejny policjanci, aby dostać się do środka, musieli użyć siły. Po sprawdzeniu pomieszczeń znaleźli w łazience pod prysznicem dwóch ukrywających się mężczyzn w wieku 24 i 31 lat. Obaj zostali zatrzymani, a w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani.

– Do wyjaśnienia okoliczności tajemniczej śmierci 56-latka zatrzymane zostały również dwie kobiety. Ich udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe śledztwa – powiedział Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Więcej o tym zdarzeniu można przeczytać w artykule: "W mieszkaniu w centrum Olsztynka znaleziono zwłoki. Zatrzymano podejrzanych o morderstwo [AKTUALIZACJA]".

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie skierował 23 lutego 2021 r. do miejscowego sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Łukasza O. i Stanisława N., podejrzanych o dokonanie zabójstwa Ryszarda K. Sąd przychylił się do wniosków i zastosował wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

- Sąd uznał, że zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że obaj podejrzani dopuścili się popełnienia zarzucanego im czynu. W ocenie sądu, zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą im surową karą, jak również realną obawą, że przebywając na wolności mogliby oni próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania innych osób, utrudniając tym samym dalszy tok postępowania w tej sprawie – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Dodatkowo Stanisław N. jest podejrzany o użycie groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowanie wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery. W tym przypadku istnieje obawa, że mężczyzna popełni ponownie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Środki bezpieczeństwa 2021-02-28 15:48:33 188.147.*.*
    A beczeli podczas aresztowania i krzyczeli że Papież kazał przebaczać? Czy założono im pieluchy Pampers dla dorosłych by się nie sczekoladzili w radiowozie?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0