Dziś jest: 20.07.2024
Imieniny: Czesława, Hieronioma
Data dodania: 2023-10-25 07:52

Redakcja

ARBET Rent: Rozwiązanie dla realnych problemów wynajmu nieruchomości

ARBET Rent: Rozwiązanie dla realnych problemów wynajmu nieruchomości
ARBET Rent
Fot. ARBET Investment Group sp. z o.o.

Inwestycja w nieruchomości to doskonała ochrona kapitału, ale i wyzwanie dla inwestorów. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi ARBET Investment Group. Renomowany deweloper niedawno zaprezentował nową marką i usługę w swoim portfolio. Specjalność projektu ARBET Rent to zarządzanie wynajmem.

reklama

Piotr Gajewski: - Jak najkrócej opisać, czym jest ARBET Rent?

Andrzej Bogusz, Prezes Zarządu: - ARBET Rent to oddział ARBET Investment Group, który stworzyliśmy z myślą o usłudze zarządzania wynajmem nieruchomości - mieszkań i domów. Zespół składa się z doświadczonych ekspertów, którzy łączą zgromadzoną przez niemal dwie dekady wiedzę z pasją do nieruchomości. Ich celem jest zapewnienie klientom kompleksowej opieki nad ich inwestycjami, pozostawiając im czas na cieszenie się życiem. Nasze usługi to nie tylko standardowe zarządzanie nieruchomościami. To gwarancja spokoju i maksymalizacji zysków dla każdego właściciela.

P.G.: - Wspomniał Pan o doświadczeniu i wiedzy w zakresie branży nieruchomości. ARBET znany jest na rynku przede wszystkim jako deweloper. Skąd doświadczenie w zarządzaniu wynajmem?

A.B.: - Zarządzaniem wynajmem mieszkań zajmujemy się już od ponad 14 lat. W tym czasie zebraliśmy praktyczne doświadczenie we współpracy z właścicielami mieszkań i najemcami. Poparte praktyką rozwiązania stosujemy między innymi poprzez odpowiednie zapisy umów, które minimalizują ryzyka wynikające z nieuczciwości którejś ze stron - najemcy, ale również właściciela. W tym roku do naszej usługi wprowadziliśmy wiele innowacji - nowe, bezpieczniejsze treści umów, nową stronę internetową. Pracujemy też nad kolejnymi udoskonaleniami.

P.G.: - 14 lat doświadczenia w zarządzaniu wynajmem rzeczywiście budzi zaufanie. Opowie Pan, jak to się wszystko zaczęło?

A.B.: - Zajęliśmy się tym w odpowiedzi na potrzeby klientów naszej spółki deweloperskiej, którzy nabyli mieszkania w popularnym dziś wśród najemców budynku przy al. Warszawskiej 105. Początkowo była to głównie pomoc w znalezieniu najemców i rozliczeniach. Dziś ARBET Rent to również przejęcie wszelkich bieżących obowiązków właściciela - naprawa usterek czy kontrola stanu nieruchomości, ale także np. odświeżenie lokalu po zakończonym wynajmie. Właściciele, przekazując nam nieruchomość w zarządzanie, „pozbywają się” zatem wszelkich obowiązków związanych z wynajmem i mają więcej wolnego czasu. Dzięki temu mogą cieszyć się czystym zyskiem.

P.G.: - Czym dokładnie różni się usługa ARBET Rent od klasycznego pośrednictwa nieruchomości?

Krzysztof Bogusz, Partner ARBET Rent: - W odróżnieniu od usługi pośrednictwa w wynajmie, nasi klienci nie muszą martwić się o papierkową robotę, awarie czy selekcję najemców – to wszystko robimy za nich. Jednym z kluczowych atutów ARBET Rent jest nasze podejście do bezpieczeństwa. Wyręczamy wynajmujących w procesie selekcji lokatorów, a umowy najmu podpisujemy tylko z godnymi zaufania najemcami. Regularne kontrole techniczne, bieżące utrzymanie oraz reagowanie na wszelkie awarie sprawiają, że powierzona nam nieruchomość jest zawsze w najlepszym stanie. Natomiast po zakończeniu umowy najmu, ARBET Rent odbiera mieszkanie od najemcy na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego, organizuje naprawy i sprzątanie lokalu, dokonuje ostatecznego rozliczenia najemcy oraz aktywnie poszukuje nowego.

P.G.: - To atuty dla właścicieli. A co z najemcami? ARBET Rent rozwiązuje też ich problemy?

K.B.: - Najemcom również mamy wiele do zaoferowania. Często spotykają się oni z problemami wynikającymi z szeroko rozumianej nieuczciwości właścicieli: odwoływanie prezentacji lokalu, „castingi” na najemców, brak przejrzystości w rozliczeniach i zasadach zwrotu kaucji, słaba komunikacja i zwlekanie lub brak chęci naprawy usterek. Wynajmując mieszkanie za pośrednictwem ARBET Rent, najemca ma pewność, że umówione mieszkanie będzie na niego „czekać”, nie zostanie w ostatniej chwili wynajęte temu, kto zapłaci więcej. Wszelkie opłaty naliczane będą na podstawie jasno określonej umowy lub rachunków wynikających ze zużycia mediów, zaś mieszkanie będzie utrzymywane w dobrym stanie. W naszej ofercie mamy tylko zweryfikowane nieruchomości o dobrym standardzie. Nie jesteśmy pośrednikiem, więc za naszą pracę nie pobierzemy od najemcy żadnego wynagrodzenia.

P.G.: - Jaki jest zatem koszt takiej usługi i kto go ponosi?

K.B.: - Koszt usługi ponosi właściciel nieruchomości. Składa się na niego opłata startowa oraz wynagrodzenie za zarządzanie. W ramach opłaty startowej prowadzimy działania mające na celu znalezienie najemcy: sesja fotograficzna lokalu z home stagingiem, publikacja oferty na naszej stronie i portalach ogłoszeniowych, prezentacja nieruchomości zainteresowanym, podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego oraz umowy najmu z niezbędnymi oświadczeniami. Opłata za zarządzanie pokrywa przede wszystkim koszty obsługi rozliczeń oraz koordynacji napraw usterek i stanowi określony w umowie procent od kwoty za jaką wynajęte jest mieszkanie. Co ważne, dopóki mieszkanie nie jest wynajęte, właściciel nie ponosi żadnych kosztów. Opłatę startową potrącamy dopiero z pierwszego opłaconego czynszu, natomiast wynagrodzenie miesięczne z tytułu umowy o zarządzanie potrącamy z opłaconego przez najemcę czynszu za każdy miesiąc.

P.G.: - Brzmi przejrzyście. Jakie są wobec tego plany na przyszłość związane z projektem ARBET Rent?

A.B.: - Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem jako standard obsługi właścicieli i najemców przez aplikację. Ma to na celu poprawę komunikację i ułatwienie wglądu w raporty finansowe. Takie rozwiązania technologiczne będą szczególnie ważne w takich obiektach, jak wprowadzona niedawno do naszej oferty Warszawska99, czyli budynek projektowany typowo z myślą o przyszłym wynajmie. Znajdą się w nim przestrzenie wspólne - sala spotkań czy rowerownia - i dostęp do tych pomieszczeń musi być kontrolowany, z możliwością przyznawania go na określony czas różnym osobom. Umożliwić to ma właśnie wprowadzana przez nas aplikacja.

P.G.: - W jaką nieruchomość, jako ekspert w dziedzinie inwestowania w tej branży, poleciłby Pan zainwestować w tej chwili?

A.B.: - Obecnie absolutnym „pewniakiem” inwestycyjnym jest wspomniana Warszawska99. Obserwując popularność sąsiedniej inwestycji Warszawska 105 wśród studentów jesteśmy przekonani, że nowa Warszawska99 z udogodnieniami na miarę dużych ośrodków miejskich, będzie obiektem pierwszego wyboru dla studentów poszukujących zakwaterowania w naszym mieście. Warszawska99 wyróżnia się przede wszystkim unikatowymi częściami wspólnymi. Rowerownia ze stacją napraw, sala spotkań z Wi-Fi oraz liczne przestrzenie do spotkań towarzyskich to tylko niektóre z udogodnień, które przyciągną najemców. To sprawi, że nieruchomość będzie nie tylko miejscem do życia, ale prawdziwym domem dla najemców.

Cieszymy się, że jako inwestor możemy wprowadzić w Olsztynie nowy standard mieszkalnictwa dla tej grupy młodych ludzi, który odpowiadać będzie na ich aktualne potrzeby i oczekiwania.


 

Strona usługi ARBET Rent: www.arbet-rent.pl

Strona inwestycji Warszawska99: www.w99.pl

Strona ARBET Investment Group: www.arbetolsztyn.pl

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • stasia 2023-10-25 08:48:32 178.42.*.*
    a ile zostanie tego zysku
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1

www.autoczescionline24.pl