Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Akcja CBŚ na ulicach Olsztyna. Gang paliwowy ''Predatora'' rozbity! (zdjęcia)

Akcja CBŚ na ulicach Olsztyna. Gang paliwowy ''Predatora'' rozbity! (zdjęcia)
Fot. policja.pl

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali siedem osób podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe w związku z obrotem paliwami płynnymi. Jak szacują śledczy, roczna działalność grupy mogła doprowadzić do uszczuplenia Skarbu Państwa o ponad 30 milionów złotych.

reklama
Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP oraz funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej, działając na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, zatrzymali siedem osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi. Podejrzanym o kierowanie grupą jest Grzegorz M., dobrze znany policjantom i prokuratorom jako "Predator". Mężczyzna krótko cieszył się wolnością. Zakład karny, w którym odbywał wyrok w związku z popełnionymi przestępstwami kryminalnymi, opuścił dwa lata temu.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymane osoby utworzyły kolejno po sobie działające trzy firmy-słupy, które fałszowały dokumentację związaną z obrotem paliwami płynnymi. W ciągu roku z krajów Unii Europejskiej sprowadzili do Polski 1100 cystern z paliwem. Towar ten był następnie sprzedawany odbiorcom po cenach znacznie niższych od rynkowych. Z góry zakładali, że nie będą odprowadzać do Skarbu Państwa należnego podatku VAT. W ten sposób mogli dokonać uszczuplenia należności podatkowych na ponad 30 milionów złotych.  

Zatrzymani zostali przesłuchani w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od 10 do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły