56-latka na widok policji zaczęła się dziwnie zachowywać. Miała powód...

56-latka na widok policji zaczęła się dziwnie zachowywać. Miała powód...
Przechowywane przez 56-latkę nielegalne papierosy
Fot. KWP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci na jednym z parkingów zauważyli citroena, za którego kierownicą siedziała kobieta. 56-latka nerwowo się zachowywała, okazało się, że powodem były nielegalne papierosy, które ukryła w bagażniku.

Funkcjonariusze z Olsztyna, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zauważyli na jednym z parkingów w mieście citroena, za którego kierownicą siedziała zdenerwowana kobieta. W związku z tym postanowili ją skontrolować. Okazało się, że 56-latka miała powód do niepokoju, bo w bagażniku ukryła tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci wraz z kierującą pojechali do jej mieszkania, gdzie znaleźli kolejne przemycone wyroby tytoniowe. W garażu i w jednym z pomieszczeń zabezpieczono łącznie 2318 paczek papierosów.

Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa wyniosłyby 50 tys. zł.

56-latka została zatrzymana i usłyszała zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych, co stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do lat 3. Posiadacz przemyconych towarów musi się też liczyć z tym, że jego wyroby przepadną.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Xmx 2020-07-29 22:45:49 188.147.*.*
    Ale ustawka . Na rynku kolejowym te same mordy od kilkunastu lat sprzedają ruskie daje i jakoś nasi " dzielni" policjanci nie mogą sobie z tym poradzić
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • raad 2020-07-29 17:03:39 46.186.*.*
    Funkcjonariusze z Olsztyna, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zauważyli na jednym z parkingów w mieście citroena, za którego kierownicą siedziała zdenerwowana kobieta. No co za przypadek.
    Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść