37-latek powiesił się na drzewie w Olsztynku, uratowali go policjanci!

37-latek powiesił się na drzewie w Olsztynku, uratowali go policjanci!
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Depositphotos

Skutki niektórych decyzji są tragiczne i nieodwracalne. Jednak policjanci Olsztynka udowodnili, że o ludzkie życie należy walczyć do końca. Funkcjonariusze przywrócili do życia 37-latka, który chciał je sobie odebrać, zakładając na szyję pętle z linki przymocowanej do drzewa. Gdy został znaleziony, nie wykazywał już żadnych funkcji życiowych. Ostatnia umiera jednak nadzieja, dlatego podjęta przez funkcjonariuszy reanimacja zakończyła się sukcesem i doprowadziła do przywrócenia 37-latkowi tętna i oddechu. Chwilę później trafił do szpitala.

We wtorek (8 czerwca) do operatora centrum powiadamiania ratunkowego została przekazana informacja, że na terenie Olsztynka może mieć miejsce próba samobójcza. Wiadomość błyskawicznie dotarła do oficera dyżurnego, który natychmiast we wskazane przy zgłoszeniu miejsce wysłał policyjny patrol. Do pomocy przy poszukiwaniach mężczyzny, mogącego znajdować się w niebezpieczeństwie, zadysponowano również strażaków ochotników z olsztyneckiej jednostki. Po chwili funkcjonariusze byli na miejscu i przystąpili do weryfikacji otrzymanego zgłoszenia.

W trakcie sprawdzania terenu porośniętego zaroślami, w pewnym momencie oczom policjantów ukazał się wiszący mężczyzna, na którego szyi zaciśnięta była pętla z linki przywiązanej do jednego z drzew. Nie wykazywał już żadnych oznak życiowych. Funkcjonariusze wiedząc, że w tym przypadku każda sekunda ma znaczenie, natychmiast rzucili się na ratunek 37-latkowi. Zdjęli z jego szyi zaciśniętą pętle i przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Przyniosła ona skutek. Mężczyzna odzyskał oddech i tętno.

W tym przypadku pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, profesjonalnie przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa zakończyła się przywróceniem 37-latkowi procesów życiowych. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, którą mężczyzna został przetransportowany do jednego z olsztyńskich szpitali.

Przypomnijmy, że osoby, które potrzebują wsparcia, mogą zadzwonić na całodobową i bezpłatną linię wsparcia: tel. 800 70 22 22. Z kolei na stronie www.liniawsparcia.pl dostępny jest chat ze specjalistą oraz aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

Źródło: własne, KMP Olsztyn

Tagi: Olsztynek

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Gimbredaktor 2021-06-09 23:25:01 31.1.*.*
  Jak by się powiesił to by go nikt nie uratował . Próbował się powiesić i został uratowany .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 5
 • .R.O. 2021-06-09 23:19:44 83.23.*.*
  Brawa dla policjantów! Tak się buduje szacunek wśród społeczeństwa, niosąc pomoc, a nie chłostając teleskopową pałką w cywilnym ubraniu! „To protect and serve” - to powinien być wzorzec.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 4
 • LORD PRO 2021-06-09 12:14:09 95.49.*.*
  Do tego jeszcze się popłacz panie NO stłuczkę miałem łajzo i tu będziesz się mądrzyć tfu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 5
 • LORD NO 2021-06-09 12:09:38 45.128.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 4
 • skandal 2021-06-09 12:07:18 88.156.*.*
  podziękujcie politykom za zrujnowanie gospodarki, w Szwecji nie było obostrzeń i zamykania gospodarki zachorowań było mniej niż w Polsce i umieralność dużo mniejsza. Politycy maja krew na rekach , zniszczyli gospodarkę Polski, służbę zdrowia. ludzie umierają, bo nie mają normalnego dostępu do lekarzy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 6
 • gregs 2021-06-09 11:17:27 88.156.*.*
  Olsztyn i okolice to rejony samobójców, taki raj stworzył na nieudacznik ratuszowy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 8