ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację, ale...

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację, ale...
ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą
Fot. Pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 4 sierpnia wznawia kierowanie chorych na rehabilitację leczniczą. Jednak, aby z tego skorzystać, należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest wykonanie testu na obecność wirusa Sars-CoV-2.

W pierwszej kolejności skierowania na rehabilitację mogą spodziewać się osoby, którym kończy się świadczenie.

- Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku dostaną z ZUS Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą wraz z ulotką. Po jego otrzymaniu powinny skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie – test w kierunku SARS-CoV-2 – wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Wynik badania musi być negatywny. Test jest bezpłatny, a trzeba go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. Ośrodek telefonicznie poinformuje o wyniku testu. Listę punktów pobrań można znaleźć na stronie PACJENT.GOV.PL.

Jeśli świadczeniobiorca nie może pojechać na rehabilitację w wyznaczonym terminie, to musi poinformować o tym ZUS. Osoby skierowane na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli takie które dojeżdżają na nią codziennie w wyznaczonych godzinach, są zwolnione z obowiązku wykonania testu.

Na rehabilitację należy zabrać ze sobą środki ochrony osobistej - rękawiczki, maseczki lub przyłbice. Osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji lub przebywające z taką z osobą w warunkach domowych nie mogą zgłosić się do ośrodka.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz