Zostawili bagaż na lotnisku Olsztyn-Mazury. Postawili na nogi służby

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie i Służba Ochrony Lotniska dwukrotnie interweniowały w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury z powodu pozostawionego bagażu z nieznaną zawartością. Na szczęście okazało się, że w walizkach nie ma niebezpiecznych przedmiotów.  

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 11 sierpnia, gdy funkcjonariusze SG i SOL zauważyli torbę pozostawioną w śmietniku. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce i wyznaczyli strefy bezpieczeństwa. Ewakuowano wszystkie osoby postronne. Trwają czynności zmierzające do ustalenia właściciela pozostawionego bagażu.

Natomiast 15 sierpnia pomimo komunikatów o zakazie pozostawiania bagaży bez opieki i konsekwencjach z tym związanych, na lotniczym przejściu granicznym Olsztyn-Mazury ponownie znaleziono porzuconą torbę. Właścicielem okazał się 53-letni obywatel Polski. Znaleziony na tarasie widokowym terminala bagaż, został zabezpieczony przez funkcjonariuszy SG. Mężczyzna za nim poleciał do Londynu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Na szczęście w obu bagażach nie znaleziono przedmiotów mogących stanowić zagrożenie.

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej apelują do podróżnych o pilnowanie swoich bagaży, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych opóźnień i problemów przed wylotem. Każda walizka pozostawiona bez opieki powoduje uruchomienie procedury bezpieczeństwa, co utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Ponadto za pozostawienie bagażu bez opieki grozi 500-złotowy mandat.

2147382000

Źródło: WMSG

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000