Znany seksuolog Lew-Starowicz wyda opinię w sprawie Małkowskiego

Znany seksuolog Lew-Starowicz wyda opinię w sprawie Małkowskiego
Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 3.0

Przed ostródzkim sądem toczy się proces byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o molestowanie urzędniczek i gwałt na jednej z nich. Jak udało nam się dowiedzieć biegłym, który sporządzi opinię w procesie będzie znany seksuolog profesor Zbigniew Lew-Starowicz.

- Potwierdzam, 5 stycznia sąd orzekający w tej procesie dopuścił dowód z opinii zespołu biegłych. Rzeczywiście opinię seksuologiczną w tej sprawie sporządzi profesor Lew - Starowicz. Przy takich opiniach pracują zespoły najczęściej dwuosobowe seksuolog i psycholog. Na sporządzenie opinii biegli mają 3 miesiące – mówi nam rzeczniczka sądu okręgowego w Elblągu Dorota Zientara.

Przypomnijmy, Czesław Jerzy Małkowski były prezydent Olsztyna jest oskarżony o molestowanie urzędniczek olsztyńskiego ratusza i o gwałt na jednej z nich. Proces prowadzony jest za zamkniętymi drzwiami od 2011 roku przed sądem rejonowym w Ostródzie.

Tuż po tegorocznych wyborach samorządowych, w których startował Czesław Jerzy Małkowski do opinii publicznej dotarły informacje, iż część zarzutów przeciwko Małkowskiemu się przedawniła. Chodzi dokładnie o zarzuty molestowania urzędniczek. Jeden z zarzutów przedawnił się na początku 2013 roku, drugi w maju 2014 roku.

Jak twierdzi obrońca Czesława Jerzego Małkowskiego – w interesie jego klienta nie jest umorzenie sprawy ze względu na przedawnienie.

- Oskarżonego nie interesuje umorzenie sprawy ze względu na przedawnienie. Z punktu widzenia osoby oskarżonej nie jest to decyzja korzystna, bo pozostaje wątpliwość, czy czyn miał miejsce. My twierdzimy, że czynu nie było – powiedział w wywiadzie dla Radia Olsztyn Ryszard Afeltowicz.

 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Miś2 2018-11-12 03:55:28 89.228.*.*
    Normalny człowiek by się zapytał dlaczego tyle lat toczy się proces - i to klucz do rozwiązania problemu :)
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść