Znani i lubiani zawitają do Olsztyna!

Krystyna Janda, Paulina Holtz, Anna Moskal, Joanna Żółkowska, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i wiele wiele innych ''znanych'' przyjedzie do Olsztyna. 20 marca rozpoczynają się XVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Bilety na spektakle można nabyć już dziś!!

Już po raz 18. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej organizują Olsztyńskie Spotkania Teatralne. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie. Festiwal pokazujący głośne, fascynujące, najciekawsze spektakle teatralne. Różnorodność konwencji scenicznych takich jak opera, taniec, teatr muzyczny i dramatyczny,  inscenizacje wybitnych twórców czy intrygujące przedsięwzięcia teatru alternatywnego, obrazują świetną kondycję teatru XXI wieku. Festiwal to zderzenie różnych stylów i typów wyobraźni kreujących rzeczywistość współczesnego teatru.

Bogaty repertuar festiwalowy adresowany jest do różnych pokoleń, różnych gustów i doświadczeń widzów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentowane spektakle, nagradzane na wielu festiwalach odzwierciedlają najnowsze tendencje i różnorodność języka teatralnego. Festiwal to przestrzeń otwartej rozmowy, dlatego zapraszamy na cykl spotkań z ludźmi teatru na Scenie u Sewruka.

Olsztyńskie spotkania teatralne to niepowtarzalna okazja żeby zobaczyć ''na żywo '' prawdziwe gwiazdy polskiego kina i teatru. Wśród artystów, których talent niebawem będziemy mogli podziwiać, znajdzie się Krystyna Janda,  Anna Moskal, Joanna Żółkowska, Kazimierz Kaczor, Dariusz Gnatowski, Przemysław Sadowski, Sławomir Pacek, Dominika Figurska,Urszula Grabowska, Radosław Krzyżowski, Marek Litewka i wielu innych.

Repertuar na stronie www.teatr.olsztyn.pl

Źródło: Własne/Teatr im. S. Jaracza

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • miłośnik teatru 2010-02-21 10:03:53 83.9.*.*
    To świetna sprawa raz na rok mamy okazję zabłysnąć jako miasto, a Grzymowicz obcina kasę na kulture. I gdzie tu logika?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • cool-tour-a 2010-02-19 22:17:08 83.11.*.*
    To jedna z niewielu imprez kulturalnych w Olsztynie, której nie musimy się wstydzić. Wysoki poziom, gwiazdy filmowe i teatralne. Szkoda, że Olsztyn miał być promowany przez festiwal sera zamiast przez Spotkania teatralne, Śpiewajmy poezję czy Olsztyńskie Noce Bluesowe. To są imprezy o ugruntowanej pozycji i poziomie i co najważniejsze znane w Polsce.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0