Pocztowy bohater. Listonosz z Jezioran uratował całą rodzinę [WIDEO]

Pocztowy bohater. Listonosz z Jezioran uratował całą rodzinę [WIDEO]
Dom, w któym wybuchł pożar, doszczętnie spłonął. Po prawej Pan Ireneusz Szymański – listonosz z UP Jeziorany (RS Olsztyn)
Fot. Poczta Polska / FB

Na początku grudnia w domu jednorodzinnym doszło do wybuchu pożaru podczas wymiany butli z gazem przez gospodarza. Całą rodzinę z płonącego domu wyprowadził listonosz, który w tym czasie przyszedł do nich z listem.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia we wsi Miejska Wieś pod Jezioranami (powiat olsztyński), jednak o bohaterskim wyczynie listonosza Poczta Polska poinformowała dopiero wczoraj. Pan Ireneusz Szymański przyniósł mieszkańcom list z urzędu gminy. Na opublikowanym przez pocztę filmie listonosz opowiada, że żona gospodarza odebrała pismo, bo jej mąż w tym czasie wymieniał butlę z gazem.

- Zmieniał butlę i coś nagle z tej butli zaczęło syczeć. Mówię: "zakręć Jasiu", a on chyba z nerwów spanikował, w drugą stronę zaczął kręcić – opowiadał pan Ireneusz.

Dodał, że z butli cały czas wydobywał się gaz, a spanikowany gospodarz domu biegał po kuchni i w pewnym momencie skierował butlę w stronę kuchni kaflowej, w której był rozpalony ogień. Wtedy wybuchł pożar, który bardzo szybko się rozprzestrzenił na całą kuchnię. Gospodarz poparzył się i uciekł do wyjścia. Z kolei jego żona pobiegła do pokoju.

- Nagle zobaczyłem, że na innym oknie stoi syn tej rodziny i krzyczy, że się pali. Wybiłem okno i kazałem mu wyjść – relacjonował listonosz.

Pan Ireneusz Szymański wyprowadził z płonącego domu trzy osoby, a później wezwał straż pożarną. Dom doszczętnie spłonął, ale na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W województwie warmińsko-mazurskim tylko duże miasta są podłączone do sieci gazowej. W mniejszych miejscowościach mieszkańcy korzystają z butli z gazem, które najczęściej sami wymieniają i montują do kuchenek.

Pocztowy Bohater, który uratował życie trzem osobom

4 grudnia, podczas wykonywania obowiązków służbowych, Pan Ireneusz Szymański – listonosz z UP Jeziorany (RS Olsztyn) – uratował mieszkańców płonącego domu. Trzy osoby zawdzięczają mu życie. Pożar, spowodowany ulatniającym się gazem, wybuchł kiedy nasz Bohater przebywał w domu klientów w miejscowości Miejska Wieś, doręczając im korespondencję. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Pan Ireneusz zachował zimną krew – uratował mieszkańców płonącego budynku i powiadomił odpowiednie służby. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w gronie naszych Pracowników są tak wspaniali ludzie, gotowi narażać własne życie i zdrowie dla ratowania innych. Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym prezentujemy sylwetkę naszego Bohatera.

Opublikowany przez Poczta Polska Wtorek, 10 grudnia 2019
Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz