Zatrzymanie Leszka Bubla. Komitet wyborczy wydał komunikat

Zatrzymanie Leszka Bubla. Komitet wyborczy wydał komunikat
Fot. Leszek Bubel/FB

Wczoraj olsztyńska policja zatrzymała kandydata do Senatu z okręgu wyborczego nr 86 Leszka Bubla. Polityk został doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Jego komitet wyborczy wydał komunikat, w którym oskarża prokuraturę o „haniebne poczynania”.

Leszek Bubel, kandydat na senatora, wczoraj został zatrzymany przez policję i doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury. Więcej w tym temacie tutaj: Kandydat na senatora został zatrzymany w Olsztynie przez policję!.

Wczoraj wieczorem komitet wyborczy Leszka Bubla wydał komunikat, w którym padają oskarżenia pod adresem olsztyńskiej prokuratury.

- (…) na trzy godziny przed konferencją prasową kandydata na senatora Leszka Bubla, na której miały zostać ujawnione haniebne poczynania Olsztyńskiej Prokuratury, sitwiarskie powiązania pomiędzy prokuratorami a lokalnym politykiem, przekręty, łamanie prawa i preparowanie zarzutów na polityczne zamówienie, doszło do zatrzymania Leszka Bubla na polecenie olsztyńskiej prokuratury – czytamy w komunikacie.

W dalszej części oświadczenia pada nazwisko prokurator, która ma być stroną w sporze cywilnym z Bublem, w związku z czym nie powinna podejmować żadnych czynności w jego sprawie. W dodatku miała preparować zarzuty przeciwko politykowi, a swój urząd wykorzystuje, aby zemścić się na kandydacie na senatora.

- Cała akcja jest zamachem na życie kandydata na senatora, próbą przerwania prowadzenia kampanii wyborczej i zablokowania wolności słowa – podsumowują przedstawiciele komitetu wyborczego Bubla.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz