Zapasy. Siedem złotych medali z olsztyńskiej maty

Zapasy. Siedem złotych medali z olsztyńskiej maty
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. FreePik

W hali AZS UWM w Kortowie odbył się kolejny (już 50!) Turniej o Puchar Warmii i Mazur. Tym razem o specjalne medale rywalizowali młodzicy walczący stylu klasycznym oraz dziewczęta w stylu wolnym.

Przypomnijmy, że Turniej o Puchar Warmii i Mazur to jedna z najstarszych takich imprez w Polsce. Startowało w nim wielu późniejszych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy no i oczywiście Polski.

- Ten nasz tegoroczny turniej zbiegł się w czasie z mistrzostwami Polski młodzików w stylu wolnym i dlatego jego obsada była znacznie mniej liczna niż na takich wcześniejszych turniejach - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl Michał Staszewski, szkoleniowiec Budowlanych Olsztyn. - W zawodach brali udział głównie zawodnicy z naszego regionu. Byli też reprezentanci województw: podlaskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Zawody, z powszechnie znanych względów, odbyły się bez publiczności, ale były transmitowane live na kanale YouTube.

Zawodniczki i zawodnicy Warmii i Mazur siedem razy stawali na najwyższym stopniu podium. Byli to: Wiktor Pawłowicz (Warmia Lidzbark Warmiński), Kacper Golonka (Budowlani Olsztyn), Aleksander Sochaj (Warmia Lidzbark Warmiński), Dominika Wilga (Orlik Nawiady), Małgorzata Wangin (Warmia Lidzbark Warmiński),  Aleksandra Wałkuska (Budowlani Olsztyn) i Łucja Krysiak (Orlik Nawiady).

Kilka dni wcześniej w Wałbrzychu przeprowadzono zawody Pucharu Polski Juniorów. Olsztyńscy Budowlani wrócili z nich z dwoma medalami. Wywalczyli je: w Wiktor Żukowski (63 kg) i Franciszek Jaczun (77 kg).

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz