Dziś jest: 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Jana, Sykstusa
Data dodania: 2020-09-18 09:03

Zapasy. Młody olsztynianin powalił na matę wszystkich rywali!

Sebastian Wesołowski i jego trener Michał Staszewski na najwyższym stopniu podium OOM w Janowie Lubelskim

Licząca już sobie 71 lat, pierwsza powojenna w naszym regionie sekcja zapaśnicza olsztyńskich Budowlanych, nie zamierza poprzestać na wcześniejszych nietuzinkowych sukcesach. Dowiódł tego Sebastian Wesołowski, który we środę wywalczył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawody zapaśnicze 26. OOM, rozegrane w stylu klasycznym, odbyły się w Janowie Lubelskim. Mogli w nich startować jedynie wyselekcjonowani zapaśnicy z wcześniejszych turniejów klasyfikacyjnych. Reprezentacja Warmii i Mazur w Janowie Lubelskim liczyła dziewięć osób z trzech klubów, oprócz zawodników Budowlanych zmagali się tam również zapaśnicy Sokoła Lubawa i Warmii Lidzbark Warmiński. Przywieźli tylko jeden medal, ale za to z najszlachetniejszego kruszcu. Bardzo niewiele brakowało, by dwaj koledzy klubowi Sebastiana, stanęli tak jak i on na podium tych centralnych zawodów, ale na najniższym jego stopniu.

- Bardzo się cieszę z tego sukcesu Sebastiana Wesołowskiego - przyznał jego trener Michał Staszewski. – Nie ukrywam, że liczyłem na jego dobry wynik w tych zawodach, bo od ponad roku nie przegrał żadnej walki w swojej kategorii wiekowej czyli 70 kg. Był więc poniekąd faworytem, ale już nie raz się przekonałem, że faworyci w ważnych imprezach dość często zawodzą. Wielka szkoda, że nasz Teodor Sadowski (60 kg - red.) i Cyprian Kowalik (65 kg - red.) przegrali swoje decydujące walki o brązowe medale i musieli zadowolić się piątymi lokatami.

Budowlani Olsztyn w klasyfikacji klubów zajęli 13. miejsce (35. Sokół, 42. Warmia), a w klasyfikacji regionów województwo warmińsko-mazurskie 10.