Zamiast do Rosji, trafili do aresztu. Obaj poszukiwani przez sąd za grzywny

Zamiast do Rosji, trafili do aresztu. Obaj poszukiwani przez sąd za grzywny
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni zatrzymali na przejściu granicznym w Bezledach dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Obaj zalegali z opłatą grzywny na łączną sumę 17 tys. zł.

Dwaj mężczyźni zamiast do Rosji, trafili do aresztu. W trakcie odprawy wyszło na jaw, że obaj są poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Byli poszukiwani za nieopłacenie kary grzywny na łączną kwotę 17 tys. zł, którą zasądzono za przemyt.

- Okazało się, że 52-latek nie opłacił kary grzywny w kwocie 14 400 zł. Natomiast 51-letni mężczyzna nie uregulował zasądzonej grzywny w wysokości 2 600 zł. W związku z tym polski wymiar sprawiedliwości zarządził poszukiwania za skazanymi, celem odbycia kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczone grzywny. Mieszkańcom powiatu bartoszyckiego sąd wymierzył kary pieniężne za wcześniejszy przemyt wyrobów akcyzowych. Mężczyźni nie skorzystali z możliwości ich uregulowania, więc trafili do aresztu – informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tylko w ubiegłym miesiącu strażnicy zatrzymali 21 poszukiwanych, w tym 13 Polaków, 7 Rosjan i jednego Niemca. Wszyscy mieli na koncie zasądzone grzywny na łączną kwotę 37 tys. zł. Jednak wszyscy zapłacili kary i ruszyli w dalszą podróż.

Źródło: własne/W-MOSG

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz