Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2024-07-07 15:00

Aleksandra Sawczuk

Za nami premiera książki „Mazury, Warmia i okolice. Przewodnik dla dużych i małych”!

Za nami premiera książki „Mazury, Warmia i okolice. Przewodnik dla dużych i małych”!
"Mazury, Warmia i okolice. Przewodnik dla dużych i małych” to kolejna odsłona serii podróżniczej Wydawnictwa Literackiego
Fot. Wydawnictwo Literackie

26 czerwca br. odbyła się premiera książki dla dzieci, prezentującej bogactwo naszego województwa. „Mazury, Warmia i okolice. Przewodnik dla dużych i małych” to kolejna odsłona serii podróżniczej, wychodzącej spod skrzydeł Wydawnictwa Literackiego i zachęcająca młode pokolenie do zgłębiania historii regionu i Polski.

reklama

Autorem publikacji jest Jan Wilkanowski, przewodnik, wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF, żeglarz, nauczyciel biologii i WF-u, a także miłośnik szant.

Wilkanowski ma już na swoim koncie tytuły takie jak „Błękitne opowieści” i „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych”, w których prezentuje ciekawostki ze świata fauny i flory Mierzei Wiślanej, zgłębia tajemnice polskiego wybrzeża, a także przestawia legendy krążące po Pomorzu.

Tym razem twórca dzieł przeznaczonych, przede wszystkim, dla młodego pokolenia, postanowił zmienić nieco kierunek i skupić się na „smaczkach” Warmii i Mazur.

- Polska skrywa wiele tajemnic. Tatry, Podhale, Kraków, Bałtyk… W końcu docieramy na Mazury i Warmię. Z naszą serią Twoje dziecko pokocha podróże i niczym najlepszy detektyw wytropi najciekawsze zakątki Polski. Gdzie statki pływają po trawie? Gdzie mieszka najwięcej bocianów w Polsce? Jak wygląda wybuchowe jezioro? Gdzie szukać zaginionej komnaty, a gdzie mazurskiej piramidy? Czy na Mazurach można jeździć na nartach? Gdzie raki zimują? Dlaczego Giżycko nazwano żeglarską stolicą Polski? Gdzie szukać władcy pierścieni? Z nami wycieczki staną się fajniejsze! - zachęca Wydawnictwo Literackie.

Warto wspomnieć, iż całości tytułu dopełniają ilustracje autorstwa Aleksandry Krzanowskiej.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl