Dziś jest: 29.05.2024
Imieniny: Bogumiły, Magdaleny
Data dodania: 2010-03-11 10:26

Iwona Starczewska

Z Warmii i Mazur na igrzyska do Vancouver

Jutro w Vancouver rozpoczyna się paraoilimpiada, w której weźmie udział jedyny reprezentant naszego województwa - Sylwester Flis. Na sprzęcie i stroju zawodnika Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK Elbląg zostało umieszczone hasło Mazury Cud Natury.

reklama
Sylwester Flis wystartuje w narciarstwie biegowym na 1 i 10 km oraz w biathlonie na 3x1km i 5x2,5 km. Po niepowodzeniu w kwalifikacjach na zimową olimpiadę w hokeju na sledgach, Flis zdecydował się na próbę w narciarstwie biegowym i przebojowo zakwalifikował się do igrzysk.

Sportowiec podczas Paraolimpiady w Salt Lake City w 2002 roku reprezentował Stany Zjednoczone w hokeju na lodzie osób niepełnosprawnych. Zdobył wtedy złoty medal. Obecnie jest trenerem elbląskiej drużyny hokeistów, która może poszczycić się srebrnym medalem Pucharu Świata i brązowym na Mistrzostwach Świata gr. B. Przed wyjazdem do Vancouver nasz zawodnik powiedział, że jedzie po kolejny krążek.

Na co dzień Flis trenuje narciarstwo biegowe z kadrą narodową osób niepełnosprawnych.

Na stroju i sprzęcie zawodnika widnieje hasło ''Mazury Cud Natury'' - to kolejny element spójnej koncepcji promocji naszego regionu. Wcześniej, w listopadzie 2009 roku taekwondocy Startu Olsztyn (bracia Dariusz i Tomasz Idzikowscy oraz Ania Dąbrowska) wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Mar del Plata w Argentynie. W hali, gdzie rozgrywane były zawody, powstało stoisko z gadżetami, związanymi z kampanią Mazury Cud Natury. Taekwondocy Startu na oficjalną prezentację wyszli ubrani w koszulki Mazury Cud Natury.

W październiku 2009 roku żeglarka Sara Piasecka otrzymała łódkę Byte II, promująca Mazury Cud Natury, zakupioną przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dwa miesiące później zawodniczka Bazy Mrągowo wywalczyła na niej tytuł mistrzyni Europy.W grudniu 2009 roku, podczas 47. Rajdu Barbórka, Radek Typa i Maciej Wisławski  podjęli się promocji Mazury Cud Natur

Źródło: WWiM/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl