Imieniny: Anieli, Jana, Sykstusa
Data dodania: 2010-03-09 07:32

Iwona Starczewska

Tak się trenuje w Olsztynie!

W miniony weekend w Sandomierzu odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF. Do zawodów stanęło ok. 250 zawodników z 38 klubów. Po raz kolejny doskonale zaprezentowała się drużyna Spółdzielczego Klubu Sportowego START Olsztyn.

Zgodnie z planem przygotowań, turniej był startem kontrolnym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów i Seniorów, a dla seniorów jednocześnie stanowił kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Spółdzielczy Klub Sportowy „START” Olsztyn, reprezentowali: Anna Dąbrowska oraz Tomasz i Dariusz Idzikowscy.

Ania Dąbrowska w kategorii juniora wywalczyła dwa złote medale w konkurencji walk indywidualnych 55 kg oraz w technikach specjalnych. Dodatkowo wzięła udział w rywalizacji seniorek, w nietypowej dla siebie kategorii wagowej 58 kg oraz technikach specjalnych. Ania w walkach zajęła piąte miejsce, natomiast w technikach specjalnych zdobyła srebrny medal. Tym samym, już w tej chwili zapewniła sobie uczestnictwo w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się 29 maja w Olsztynie.

Bracia Idzikowscy również zanotowali udany start zajmując w walkach indywidualnych, w kategorii +80 kg dwa pierwsze miejsca - Darek pierwsze i Tomek drugie. Dodatkowo, Dariusz Idzikowski zajął II miejsce w konkurencji układów mistrzowskich (II Dan) i na koniec obaj bracia w technikach specjalnych wywalczyli brązowe medale. Dariusz Idzikowski z dorobkiem medalowym: 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

Już w tym tygodniu cała trójka rozpoczyna pracowity okres przygotowań do Mistrzostw Europy w Taekown-do, w ramach, którego przewidziane są jeszcze trzy turnieje kontrolne oraz pod koniec kwietnia zgrupowanie Reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym w Spale.

Źródło: Własne/SKS START Olsztyn