Wyszedł z domu w Stawigudzie w 2005 r. i do tej pory nie wrócił. Policjanci poszukują Rafała Czarnoty

Wyszedł z domu w Stawigudzie w 2005 r. i do tej pory nie wrócił. Policjanci poszukują Rafała Czarnoty
Zaginiony Rafał Czarnota
Fot. KMP Olsztyn

Od 16 lat policjanci z Olsztyna próbują ustalić, gdzie może znajdować się Rafał Czarnota, który w 2005 r. wyszedł z domu w Stawigudzie i od tamtej pory nie skontaktował się z rodziną. Śledczy z Kielc, zajmujący się progresją wizerunku, stworzyli aktualny portret zaginionego.

Rafał Czarnota zaginął 10 października 2005 r. Po godz. 12 wyjechał rowerem z posesji przy ul. Mazurskiej w Stawigudzie, gdzie mieszkał i do dnia dzisiejszego nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. W chwili zaginięcia miał 21 lat. Ze względu na stan zdrowia z mężczyzną może być z nią utrudniony logiczny kontakt.

Z policyjnych ustaleń wynika, że zaginiony 10 października 2005 r. był widziany w miejscowości Pluski, a następnie na drodze w lesie łańskim, gdzie zmierzał w kierunku miejscowości Gągławki. Zaginiony cztery dni później mógł być widziany we wsi Nowa Kaletka, a 20 października na terenie lasu w rejonie Butryn. Z otrzymanych informacji wynikało, że w 2006 r. mógł on przebywać najpierw w Warszawie, a następnie w Gdyni i prowadzić tułaczy tryb życia.

Rafał Czarnota ma średnią budowę ciała, 186 cm wzrostu, zielone oczy i krótkie, czarne włosy. W dniu zaginięcia ubrany był w czarny polar z kapturem, grafitowe spodnie materiałowe, biało-czarne buty sportowe. Miał ze sobą czarny plecak.

Funkcjonariusze m.in. sprawdzili lokalizacje, w których mógł być widziany zaginiony oraz dotarli do osób mogących mieć wiedzę o jego aktualnym miejscu pobytu. Informacja o zaginięciu Rafała Czarnoty została rozpowszechniona wśród policjantów w całym kraju oraz w mediach. Śledczy weryfikują każdy ślad mogący doprowadzić do aktualnego miejsca pobytu zaginionego.

Biegli z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zajmujący się progresją wizerunkową, stworzyli aktualny portret zaginionego mężczyzny.

Tak teraz może wyglądać zaginiony Rafał Czarnota

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z olsztyńską policją. Informacje można przekazać osobiście w komendzie przy ul. Partyzantów 23 w Olsztynie lub pod numerem tel. 112. Można także zadzwonić bezpośrednio do osoby nadzorującej poszukiwania, wybierając numer tel. 605 549 341.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Jak to? 2021-05-07 10:22:41 95.160.*.*
    wyszedł po fajki i się zmył, proste, co tu się doszukiwać
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 3