Wynajem samochodu w Olsztynie - poradnik krok po kroku

Wynajem samochodu w Olsztynie - poradnik krok po kroku
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Wynajem samochodu może wydawać się wielu osobom trudną czynnością. Jednak w dobie Internetu procedura zabiera nie kilka godzin, ale kilka chwil. Dzieje się tak, ponieważ możemy w łatwy sposób zamówić wybrany przez siebie pojazd pod indywidualny adres, płacąc za wszystko za pośrednictwem strony internetowej. Po tym działaniu wystarczy poczekać na samochód, podpisać umowę oraz protokół i ruszyć w świat. W jaki sposób, krok po kroku, zamówić wybrane auto spośród różnych dostępnych segmentów? Czy jest to na pewno prosta i szybka rezerwacja?

Wynajem samochodów – krok po kroku

Na samym początku warto zastanowić się, jaki pojazd jest nam potrzebny. Gdzie i z kim będziemy nim podróżować? Czy mają to być rodzinne wakacje w formie objazdu po Polsce, spotkanie biznesowe, czy może przewóz większej ilości osób z okazji wesela z sali do hotelu czy domów? Jeżeli jesteśmy pewni, ile miejsca potrzebujemy, przejdźmy do dalszych czynności. Na stronie carfree.pl box z rezerwacją wynajmu jest jasny i prosty w obsłudze. Wystarczy wybrać miejsce odbioru samochodu – na przykład z Olsztyna, z dworca PKP. W drugiej ramce należy wybrać miejsce oddania pojazdu – może być ono inne, niż lokalizacja odbioru. Nie zapomnijmy również o dacie – należy określić, kiedy rozpocznie się nasz wynajem, a także, kiedy skończy. Istotne jest również podanie godzin.

Teraz użytkownik musi się zdecydować na konkretny samochód. Klikając na wybrany model, można przeczytać szczegóły pojazdu i ocenić, czy na pewno parametry nam odpowiadają. Kolejny krok to zapoznanie się z wybraną przez siebie ofertą. Na ekranie użytkownika pojawia się cena wynajmu, a także jej poszczególne składowe – jak koszt podstawienia samochodu przy odbiorze. W tym miejscu jeszcze raz warto zapoznać się z wybraną przez siebie ofertą, zwłaszcza datą oraz dodatkowymi opcjami, które najczęściej są płatne. Zalicza się tutaj foteliki dla dzieci, nawigację GPS lub ubezpieczenie podstawowe oraz rozszerzone. Ostatni krok to podanie swoich danych, a jednocześnie – potwierdzenie swojej rezerwacji.

Wypożyczalnia pojazdów – o czym należy pamiętać?

Podczas odbioru samochodu nie zapomnijmy o podstawowych dokumentach. Wypożyczalnia samochodów carfree.com.pl wymaga przede wszystkim dowodu osobistego (lub paszportu), a także aktualnego prawa jazdy. Warto wiedzieć, że do wypożyczenia pojazdu należy mieć skończone przynajmniej 21 lat i jeździć pojazdem od minimum roku. Tylko na takich warunkach można wypożyczyć samochód. Jeżeli chcemy dodać drugiego kierowcę, ponieważ przewidujemy, że podróż będzie wymagająca, należy zaznaczyć ten fakt w formularzu rezerwacji.

Wypożyczenie samochodu on-line nie jest takie trudne – zwłaszcza że można to zrobić z dowolnego miejsca w Polsce. Ważne, by zapoznać się z całą, nierzadko bogatą ofertą danej wypożyczalni i zdecydować się na najwygodniejszy model. W razie wątpliwości można zerknąć do zakładki z FAQ, która szybko je rozwieje. Zostały tam zebrane podstawowe pytania, takie jak: czy jest limit kilometrów? Czy można wyjechać poza granice Polski? Jak mogę opłacić swoją rezerwację?

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz