"Recepty na kombatantów wojennych". Wyłudzili leki w 73 aptekach!

Policjanci z Olsztyna od kilku miesięcy zbierali dowody przeciwko dwóm mężczyznom, którzy za pomocą fałszywych recept wystawionych na kombatantów wojennych wyłudzali z aptek leki. Podejrzani usłyszeli 73 zarzuty.

Policjanci informację o oszustach otrzymali od pracowników jednej z aptek. Zabezpieczono monitoring, dzięki któremu funkcjonariuszom udało się ustalić wizerunek sprawców i zabezpieczyć markę samochodu, jakim jeździli. Przez kilka tygodni śledztwa stróże prawa ustalili, że dwaj mężczyźni oszukiwali apteki na podstawie fałszywych recept.

Recepty były wystawiane na kombatantów wojennych, którym według polskiego prawa przysługują zniżki i drogie leki, m.in. na krzepliwość krwi, mogą kupić za złotówkę.

Śledczy ustalili, że do przestępstw doszło nie tylko na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ale też zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Z kolei oszuści pochodzili z Pomorza. Łącznie wyłudzili oni leki w 73 aptekach, a straty oszacowano na niemal 10 tys. zł.

Olsztyńscy policjanci aresztowali podejrzanych. 50-latek został zatrzymany, gdy wracał z plaży, a 62-latka zaskoczyli w jego domu. Okazało się, że młodszy z nich już wcześniej był karany. Za rozbój i przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu spędził za kratkami ponad 20 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty podrabiania dokumentów i oszustwa. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz