A | A | A
Data dodania: 2012-04-06 13:52
Iwona Starczewska
Wylewał szambo do lasu!
Leśnicy z Wielbarka ukarali mężczyznę, który wylewał szambo do lasu. Właściciel szambiarki tłumaczył, że robił to, bo biznes staje się coraz mniej opłacalny
reklama
- Zasadzki zrobić nie mogli, bo w tym miejscu nie było możliwości dyskretnej obserwacji – tłumaczy Adam Siemakowicz, inspektor straży leśnej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Zamontowali więc w lesie przenośny monitoring.
Urządzenie kolejny raz zdało egzamin. 31 marca zarejestrowało, jak na publicznej drodze zatrzymuje się samochód przystosowany do wywozu szamba. Prowadzący go mężczyzna, jak gdyby nigdy nic, wylał szambo do lasu. Pięć dni później ze swojego zachowania tłumaczył się już funkcjonariuszom straży leśnej.
- Powiedział, że wylewał szambo do lasu, bo chciał zaoszczędzić na kosztach. Ubolewał, że od kiedy gmina rozbudowała kanalizację ma coraz mniej zleceń, a biznes jest coraz mniej opłacalny – dodaje Adam Siemakowicz.
Właściciel szambiarki dostał maksymalny za tego typu wykroczenie mandat – 500 zł. Został też zobligowany do rekultywacji terenu, w którym wylał nieczystości
Źródło: RDLP Olsztyn
Komentarze (4)
Dodaj swój komentarz