Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!Wykonawca prac torowych nieodpowiednio oznaczył teren na Zatorzu? PKP PLK wyjaśniają

Wykonawca prac torowych nieodpowiednio oznaczył teren na Zatorzu? PKP PLK wyjaśniają
Na Zatorzu wykonywane są prace torowe, które według czytelnika zostały nieprawidłowo oznakowane
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który zwrócił uwagę, że wykonawca prac torowych na Zatorzu w Olsztynie nieodpowiednio zabezpieczył teren i każdy mógł wejść na tory. Jednak rzecznik PKP PLK uważa inaczej.

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który napisał, że wykonawca prac torowych, czyli firma Torpol, nie zabezpieczył terenu prac, przez co każdy mógł wejść na tory. Sytuacja ta miała miejsce w sobotę, 23 kwietnia, około godziny 18 w rejonie ulic Kolejowej i Okrzei.

- Po sfatygowanym chodniku każdy może sobie wejść i wjechać na tory – zauważył pan Jarosław, mieszkaniec olsztyńskiego Zatorza.

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych, którzy są zarządcą terenu. Rzecznik uważa, że teren został w odpowiedni sposób zabezpieczony.

- Wykonawca prac torowych wytyczył w okolicy skrzyżowania ulic Kolejowej i Okrzei wyjazd z budowy. Został on odpowiednio oznakowany, zabezpieczony i dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu – w uzgodnieniu z zarządcą drogi – zmieniona została organizacja ruchu w tym rejonie, m.in. obowiązuje prędkość 40 km/h – wyjaśnił nam Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Janduła przypomniał także, że w ramach tej inwestycji przewidziano również inne prace na Zatorzu.

- W ramach modernizacji stacji Olsztyn Główny prowadzone są m.in. prace na torach w okolicy wiaduktu drogowego na ul. Limanowskiego. Zamontowane będą rozjazdy, które zwiększą możliwości prowadzenia ruchu pociągów i zapewnią lepszą obsługę nowego przystanku Olsztyn Śródmieście – dodał rzecznik PKP PLK.

Przypomnijmy, że przebudowa stacji Olsztyn Główny jest kolejnym etapem projektu „Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn”. Wartość przebudowy stacji Olsztyn Główny to 382,1 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2024 r. Przebudowa stacji jest dofinansowana w wysokości 126,8 mln zł z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Czytaj również:

Ruszyła przebudowa pierwszego peronu stacji Olsztyn Główny [ZDJĘCIA]

2147382000

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • XXX 2022-05-02 18:31:23 46.205.*.*
  Coraz więcej kretynów chce zaistniec w internecie. Poziom ich komentarzy świadczy, ze nie ukończyli nawet szkoły podstawowej.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Śmiech z olsztyńskiej władzy 2022-05-02 11:36:21 213.205.*.*
  A dworzec nadal stoi hehe niezniszczalny jest skorwiel😂😂😂😂
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
 • Tamara Twardodupcewa 2022-05-02 11:21:59 83.12.*.*
  To tylko pokazuje jaki nastąpił upadek społeczeństwa, skoro trzeba informować, że nie można wejść/wjechać, bo trwają prace budowlane.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 0
 • ko a licjant oficerski 2022-05-01 22:48:03 95.41.*.*
  Nie sa wcale Ratuszowe Glupki. Ani jedna osoba pracujaca w Ratuszu nie jest glupia. Kogo my tam jeszcze medialnie znamy, oprocz tego palanta Grzymowicza. Przytanek Olsztyn Srodmiescie to niezly pomysl. Gustaw Marek Brzezin nigdy by na cos takiego nie wpadl.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 8
2147382000