Wyjazd na narty? Nie zapomnij o polisie narciarskiej

Wyjazd na narty? Nie zapomnij o polisie narciarskiej
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Fotolia

Narciarstwo to dyscyplina sportowa, która zapewnia wiele wrażeń, ale może być też niebezpieczna. Powinni o tym pamiętać szczególnie miłośnicy zjazdów, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia. W tym tekście opowiemy Ci o formie zabezpieczenia, jaką jest ubezpieczenie turystyczne skierowane do narciarzy.

Gdzie znaleźć dobrą polisę?

Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wielu miłośników narciarskich szaleństw. Odpowiedź jest jednak banalnie prosta. Wystarczy, że skorzystasz z Internetu i jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeniowych. Zostaniesz poproszony o wpisanie do specjalnego formularza kilku informacji o sobie oraz wyjeździe i po chwili uzyskasz dostęp do spersonalizowanych ofert. Sieć jest najlepszym miejscem do zakupu, jeśli zależy Ci na tym, by ubezpieczenie narciarskie było wszechstronne i pasowało do charakteru Twojego wyjazdu.

Po co właściwie jest Ci polisa narciarska?

W ramach ubezpieczenia uzyskasz pomoc w zniwelowaniu negatywnych konsekwencji Twoich czynów oraz nieprzewidzianych zdarzeń. Najważniejsze pakiety to:

Koszty leczenia – jeśli podczas wyjazdu będziesz zmuszony do skorzystania z opieki medycznej, ubezpieczyciel pokryje wynikające z tego koszty. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele turystycznych miejscowości nie ma dostępu do publicznych przychodni. Przyjezdni są zatem zmuszeni do korzystania z drogich prywatnych klinik.

OC – czasami bywa tak, że szaleństwo na stoku oraz urlopowa atmosfera mogą przyczynić się do spowodowania przez Ciebie niebezpiecznego wypadku. Jeśli w wyniku takiego zdarzenia ucierpią osoby trzecie, otrzymają należne odszkodowania, a Ty unikniesz konsekwencji finansowych. Pamiętaj jednak, że towarzystwo może odmówić Ci pomocy, jeśli podczas zdarzenia będziesz pod wpływem alkoholu.

NNW – nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się niemal zawsze. Jeśli taka sytuacja sprawi, że Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, będziesz mógł liczyć na pomoc od ubezpieczyciela. Otrzymasz środki finansowe na leczenie lub rehabilitację.

Ochrona bagażu i sprzętu sportowego – pakiet, który powinien być szczególnie ważny dla każdego narciarza. W sytuacji, gdy Twoje walizki lub, co gorsza, sprzęt sportowy zostaną skradzione lub uszkodzone, towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże Ci i zwróci koszty, które poniosłeś. Pamiętaj jednak o paragonach. Przed podpisaniem umowy doczytaj też, czy polisa obejmuje ochroną sprzęt z wypożyczalni.

Czytaj OWU

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziesz szczegółowo opisany zakres gwarantowanej ochrony oraz ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności. Zapoznaj się z tego typu dokumentem i miej pewność, że wiesz, co dokładnie kupujesz. W innym wypadku może okazać się, że w sytuacji kryzysowej zostaniesz bez potrzebnej pomocy.

Ubezpieczenie narciarskie to produkt, bez którego nie warto wybierać się na stok. Zakres działania polisy jest bowiem tak szeroki, że roztacza nad osobą ubezpieczoną swoistego rodzaju parasol ochronny.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz