Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Znamy pełną listę kandydatów

Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Znamy pełną listę kandydatów
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

O północy minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. W związku z tym poznaliśmy już pełną listę polityków, którzy wystartują w październikowym wyścigu o mandaty.

W okręgu numer 35, obejmującym obszary powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski oraz miasta na prawach powiatu: Olsztyn, zarejestrowanych jest sześć komitetów wyborczych. Do zdobycia jest 10 mandatów do Sejmu.

Z kolei do Senatu w okręgu numer 86, obejmującym obszary powiatów: nidzicki, olsztyński, szczycieński oraz miasta na prawach powiatu: Olsztyn, kandydatów jest czterech. Jednak można zdobyć tylko jeden mandat.

Wybory odbędą się 13 października.

Poniżej przedstawiamy pełną listę kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu.

Wybory do Sejmu - okręg numer 35:

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni:

- Cichoń Janusz Władysław
- Wasilewska Anna
- Pampuch Mirosław Józef
- Papke Paweł
- Wojciechowska Anna
- Wrochna Artur Zenon
- Chmieliński Igor
- Konopka Marek
- Czopińska Małgorzata
- Lipnicki Edmund
- Góralska Elżbieta Maria
- Ofierska Małgorzata Dorota
- Maksymowicz Ewa Katarzyna
- Mieruński Zbigniew Jan
- Kłoczko Bartłomiej Artur
- Ciborski Tadeusz
- Ramotowski Adam Stanisław
- Lewkowicz Magdalena
- Waś Beata Katarzyna
- Kuchciński Marcin Andrzej

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość:

- Lisiecki Piotr Cezary
- Pitura Tomasz
- Michalewicz Joanna
- Tytz Jerzy Stanisław
- Borysowski Paweł Arkadiusz
- Michalski Radosław Jan
- Zielińska Justyna
- Dębkowski Cezary
- Markowska Anna
- Lichacz Martyna
- Adamska Danuta
- Gołębiewska Paulina
- Wysocki Kamil Michał

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:

- Maksymowicz Wojciech Stefan
- Arent Iwona Ewa
- Chojecki Artur Henryk
- Kossakowski Wojciech
- Małecki Jerzy Wojciech
- Gosiewski Jerzy Antoni
- Kozłowski Patryk
- Nowacki Robert Krzysztof
- Żuchowski Henryk
- Rudnik Dariusz Stanisław
- Bukowska Beata Anna
- Szostak Izabela Kamila
- Marchel Karol Robert
- Tołwińska Zdzisława Barbara
- Juchniewicz Andrzej
- Michalska Jolanta Anna
- Suchocka Agnieszka Jolanta
- Szostkowski Tomasz
- Mieszkowska Ewa
- Wypij Michał Piotr

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:

- Pasławska Urszula Stefania
- Falkowski Henryk Tadeusz
- Hećman Krzysztof Wiesław
- Król Radosław
- Jaskulska Sylwia Monika
- Piwowarczyk Marcin Marian
- Kurzątkowski Andrzej
- Licznerska Grażyna Zyta
- Stegienko Mirosław Wojciech
- Urbanowicz Emilia
- Eidtner Alicja
- Szałko Agnieszka
- Andrzejewski Jarosław Arkadiusz
- Sieroński Mateusz Andrzej
- Kropiwnicka Iwona
- Franczuk Jarosław
- Jamroga Józef Maksymilian
- Harań Beata Ewa
- Krajewski Jaromir Andrzej
- Śląska-Zyśk Wioletta

Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya-Marca:

- Abramski Paweł Stanisław
- Gancewska Iwona Elżbieta
- Łazuka Piotr
- Walczak Stanisław Jan
- Kusior Maciej Franciszek
- Krajewska Zuzannna Maria
- Cymerman-Maciejowska Marta
- Sobierajska Teresa Gracjana
- Zawadzki Paweł Tomasz
- Figiel Andrzej Jan

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej:

- Kulasek Marcin Robert
- Matuszewska-Boruc Małgorzata Emilia
- Górski Hubert
- Michnik Łukasz
- Kobylińska Lucyna
- Tarasiewicz Sława Iwona
- Pyszna Malwina Maria
- Rumiński Krzysztof
- Chmielewska-Sujata Monika
- Pieniak Jarosław
- Rutkowski Bartłomiej
- Maliszewski Krzysztof
- Gulczyński Marcin
- Litman Ewa
- Jakubas Daniel Stanisław
- Olkowska Małgorzata
- Nadolna Janina
- Piotrowska Anna Elżbieta
- Dalkowska Beata
- Grucela Bartosz

Wybory do Senatu – okręg numer 86:

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni:

- Słoma Jarosław Marek

Komitet Wyborczy Wyborców Leszka Henryka Bubla:

- Bubel Leszek Henryk

Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń — Zawsze Po Stronie Ludzi:

- Staroń Lidia Ewa

Komitet Wyborczy Prawica:

- Maciejewski Andrzej

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz