Wybór magazynka gazowego – najważniejsze parametry

Wybór magazynka gazowego – najważniejsze parametry
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Magazynek gazowy jest fundamentalną częścią wyposażenia taktycznego każdego pasjonata airsoftu. Gdy kupujemy nowy model, warto się przyjrzeć kilku niezwykle ważnym parametrom. Magazynki gazowe dzielimy na wersje, przeznaczone do replik o napędzie Green Gas i CO2. Każdy ze wspomnianych modeli ma swoje wady i zalety. Ponadto, przygotowując się do zakupu nowego magazynka, powinniśmy zwrócić uwagę na specyfikację oraz parametry dodatkowe, które mogą wpłynąć na skuteczność naszej repliki.

Magazynki przeznaczone do replik o odpowiednim zasilaniu

Magazynek to, obok amunicji, fundamentalny element wyposażenia każdego uczestnika rozgrywek airsoftowych. To z niego pobierane są kulki, które z pociągnięciem spustu zostają wystrzelone. Przy zakupie repliki należy zainwestować w dodatkowe magazynki, które zabierzemy ze sobą na strzelankę. Warto bliżej przyjrzeć się temu elementowi wyposażenia. Znajdziemy wiele modeli magazynków, które charakteryzują się nieco inną skutecznością.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje magazynków gazowych ze względu na zasilanie/napęd naszej repliki. Są nimi magazynki gazowe Green Gas oraz CO2 12g. Obie wersje mają swoje wady i zalety. Magazynek na Green Gas to komfortowe rozwiązanie. Będzie to idealny wybór dla miłośników airsoftu, którym zależy na szybkim i łatwym naładowaniu. Jest to nieco mniej wydajny model magazynka gazowego w porównaniu do wersji CO2. Green Gas posiada trochę mniej miejsca na amunicję. Ponadto charakteryzuje się nieco większymi gabarytami, przez co zajmuje więcej miejsca w kieszeniach kamizelki czy plecaka.

Mimo to warto wziąć pod uwagę zakup magazynka Green Gas, głównie ze względu na jego łatwość w użytkowaniu. Jest to bardzo chętnie wybierany rodzaj. Z kolei druga wersja, CO2 12g, to znakomita opcja dla osób, które chcą cieszyć się większą pojemnością. Pozwala on także na uzyskanie świetnych wyników wydajnościowych naszej repliki. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj magazynka gazowego jest przeznaczony do replik, które charakteryzują się osiągami powyżej 350 FPS.

Parametry dodatkowe

Wybierając magazynki gazowe, musimy także pamiętać o ich przeznaczeniu. Powinniśmy postawić na model dedykowany do naszej jednostki – dzięki temu możemy być pewni, że magazynek będzie dobrze dopasowany. Kupując wspomniany element osprzętu, warto również zwrócić uwagę na to, z czego został zrobiony magazynek. Znajdziemy wersje metalowe, wykonane z mieszanki tworzywa sztucznego i metalu lub plastikowe. Najchętniej wybieranymi modelami przez hobbystów airsoftu są te mieszane. Trzeba kierować się jakością wykonania magazynka – dzięki temu możemy cieszyć się wyposażeniem odpornym na uszkodzenia, które posłuży nam przez wiele lat.

Kolejny parametr to pojemność magazynka. Warto wybrać model, który pozwoli na pomieszczenie dużej ilości kulek przy jednym ładowaniu. Moment ładowania jest tym, w którym wielu uczestników rozgrywek airsoftowych traci czujność i zostaje zaskoczonych przez przeciwnika!

Wybierając magazynek gazowy, powinniśmy także przyjrzeć się jego barwie. Wydaje się to kwestią błahą, jednak dobrze jest dobrać osprzęt, który nie będzie zdradzał naszej pozycji w trakcie gry. Najczęściej wybieranymi modelami są wersje czarne, srebrne i szare.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz