Wspierają fanów podczas pandemii. Enej i inni artyści nagrali piosenkę! [WIDEO]

Wspierają fanów podczas pandemii.  Enej i inni artyści nagrali piosenkę! [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. Enej/FB

Olsztyński zespół Enej wziął udział w akcji #wszystkobędziedobrze. Wraz z innymi polskimi artystami nagrał piosenkę, która ma dodać otuchy w ciężkich czasach pandemii koronawirusa.

W dobie koronawirusa, jedenastu polskich artystów postanowiło zjednoczyć się ze swoimi fanami. Wśród muzyków znalazł się także olsztyński zespół Enej. Artyści nagrali piosenkę „Wszystko będzie dobrze”, której tekst ma na celu podnieść na duchu Polaków oraz zachęcić ich do wspólnej walki o lepsze jutro.

Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci.

- napisał na swoim Facebooku zespół Enej.

Akcja była również okazją do podziękowania wszystkim walczącym z epidemią, a także zachętą do pozostania w domu.

- Do wzięcia udziału w nagraniach nie trzeba było nas namawiać. Poprzez piosenkę chcieliśmy pokazać naszą jedność z fanami, a także okazać wsparcie, zarówno im jak i całej służbie zdrowia. Bardzo im dziękujemy i okazujemy głęboką wdzięczność. Jako muzycy nie jesteśmy przyzwyczajeni do „pozostawania w domu”, ale poprzez tę akcję chcemy pokazać, że jeżeli wszyscy wspólnie przetrwamy te trudne czasy, to niebawem będziemy mogli znów wspólnie bawić się na koncertach. Tyle jako muzycy możemy zrobić – opowiedział nam wokalista zespołu Enej, Piotr „Lolek” Sołoducha.

W akcji #wszyskobędziedobrze wzięli udział również tacy artyści, jak Wojciech Cugowski, Golec Uorkiestra, Edyta Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (zespół Feel), Halina Mlynkova, zespół Tulia czy Roksana Węgiel. Każdy z nich nagrał fragment piosenki we własnych czterech ścianach.

- Zostałem „wydelegowany” jako przedstawiciel zespołu. Swój fragment nagrałem w domowym studio, tak jak reszta artystów. Warunki techniczne są jakie są, ale chodzi tu o pokazanie naszej jedności, pomimo izolacji – dodał Lolek.

Pomysłodawcą oraz producentem wydarzenia było Biuro Programu „Niepodległa”.

Wszystko będzie dobrze // #wszystkobędziedobrze

🕊 Miliony ludzi na całym świecie łączy teraz jedno przesłanie. Po włosku, angielsku, czy polsku mówimy teraz: #wszystkobędziedobrze. W geście wzajemnego wsparcia Niepodległa wspólnie z Wojtek Cugowski, Edyta Golec, Łukaszem Golec, Pawłem Golec (GOLEC UORKIESTRA), Natalia Kawalec, Piotr Kupicha - Feel, Halina Mlynkova, Piotr " Lolek" Sołoducha (Enej), zespołem Tulia i Roksana Węgiel - Roxie niosą słowa otuchy. Niech te dźwięki staną się naszym muzycznym antidotum. Wierzymy, że przetrwać możemy tylko w jeden sposób - nie tracąc pewności, że #wszystkobędziedobrze! Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci. Jeśli chcesz pomóc, podzielić się wiadomością o ciekawej formie pomocy, a może po prostu podziękować za okazaną życzliwość - nie wahaj się i dodaj informację na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/kroniki/ Słowa: Wojtek Byrski Muzyka: Wojtek Byrski, Marcin Kindla Producent Muzyczny: Marcin Kindla (MAMAMUSICstudio /Kindla Music) Aranżacja: Marcin Kindla, Łukasz Drozd Instrumenty: Marcin Kindla, Łukasz Drozd Mix/Mastering: Łukasz Drozd (MAMAMUSICstudio) Producent wykonawczy: TOProduction Wystąpili: Wojciech Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej),TULIA, Roksana Węgiel Pomysłodawca i producent: Biuro Programu „Niepodległa”, państwowa instytucja kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opublikowany przez Enej Środa, 1 kwietnia 2020

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz