Wraca sprawa Czesława Małkowskiego. Pokrzywdzona składa apelację

Wraca sprawa Czesława Małkowskiego. Pokrzywdzona składa apelację
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynęła apelacja w sprawie uniewinnienia byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego. Kobieta uważa, że została zgwałcona. Sprawę rozpatrzy olsztyński sąd okręgowy.

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynęła apelacja pokrzywdzonej w tej sprawie kobiety. Teraz strony będą powiadamiane przez sąd o tej apelacji, a następnie akta zostaną przesłane do Sądu Okręgowego w Olsztynie, który rozpatrzy apelację. Ma zostać rozpatrzona jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, w czerwcu tego roku Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Prokurator nie zgadzał się z wyrokiem uniewinniającym byłego prezydenta w sprawie gwałtu.

– Prokuratura nie zgadza się z ustaleniami faktycznymi sądu w tej sprawie. W ich konsekwencji oskarżony został uniewinniony. Ocena prokuratury jest odmienna – powiedział nam wówczas prokurator Łukasz Janyst, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Sprawa Czesława Małkowskiego ciągnie się od 11 lat, gdy w styczniu 2008 r. wypłynęła informacja o gwałcie na ciężarnej urzędniczce. Ówczesny prezydent utrzymywał, że jest niewinny. W pierwszym postępowaniu, które toczyło się w ostródzkim sądzie, sąd skazał go na pięć lat więzienia. Jednak sąd w Olsztynie, po zgłębieniu materiału dowodowego, w grudniu ubiegłego roku uznał, że obecny radny jest niewinny. Obie sprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami.

Komentarze (15)

Dodaj swój komentarz