Sąd Okręgowy w Olsztynie przełożył rozprawę Czesława Małkowskiego

Sąd Okręgowy w Olsztynie przełożył rozprawę Czesława Małkowskiego
W poniedziałek miała odbyć się sprawa apelacyjna Czesława Małkowskiego. Jednak na wniosek byłego prezydenta, ze względu na jego zły stan zdrowia, sędzia przełożył ją na 9 grudnia
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W poniedziałek miała odbyć się sprawa apelacyjna ws. Czesława Małkowskiego. Jednak do tego nie doszło, gdyż były prezydent przed kilkoma dniami trafił do szpitala i apelował, aby rozprawę przełożyć. Sędzia przychylił się do jego wniosku.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył na dzień 25 listopada sprawę apelacyjną Czesława Małkowskiego.

Sąd postanawia, na podstawie artykułu 360 par. 1, pkt. 1, litera B i D [Kodeksu postępowania karnego – przyp. red.] wyłączyć jawność rozprawy w całości z uwagi na możliwość naruszenia obrażenia dobrych obyczajów i naruszenie ważnego interesu prywatnego pokrzywdzonej – przemówił Dariusz Firkowski, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Kilkanaście minut później okazało się, że rozprawa została przełożona na 9 grudnia na godz. 9. Obrońca byłego prezydenta Olsztyna tłumaczył, że chodzi o problemy zdrowotne jego klienta.

Sprawa nie została rozpoznana, ponieważ oskarżony złożył wniosek o odroczenie rozprawy z uwagi na to, że w dniu jutrzejszym [wtorek – przyp. red.] zaplanowany jest zabieg operacyjny u niego, a chciałby osobiście w niej uczestniczyć. Sąd odroczył rozprawę na 9 grudnia – wyjaśnił Marek Gawryluk, adwokat Czesława Małkowskiego

Były prezydent miasta był oskarżony m.in. o gwałt na urzędniczce. W wyniku referendum został odwołany z funkcji w 2008 roku. Przypomnijmy, że pierwsza sprawa rozpoczęła się w 2011 roku. W jej wyniku w 2015 roku sąd w Ostródzie skazał go na 5 lat pozbawienia wolności. W ponownym procesie, w grudniu 2018 roku został uniewinniony przez olsztyński sąd.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku odwołała się od tej decyzji, dlatego sprawę po raz kolejny rozpatrywał sąd.

Czesław Małkowski od początku utrzymywał, że jest niewinny.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Oks 2019-12-09 13:16:01 37.109.*.*
  Niech Żyje Pan Czesław Grzybowicz raus
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Aaaa.z 2019-11-25 20:18:33 95.160.*.*
  Zniszczyli człowieka, bo się stawiał wpływowym ludziom w Olsztynie. Mam nadzieje, że raz na zawsze zostnie oczyszczony z zarzutów, a następnie pozwie białe kozaczki, bałtroczyka, grzymowicza itd.
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • curwer ecu 2019-11-25 15:04:42 5.173.*.*
  Ostatni Mohikanin może już nie wrócić do polityki jeśli ta operacja to coś poważnego.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść