Wolontariusze Borussii z akcją Wyspa dzieci w Idzbarku

W piątek, 6 sierpnia br. w Szkole Podstawowej w Idzbarku odbędzie się festyn dla dzieci z Idzbarka i okolic, podsumowujący coroczną borussiańską akcję Wyspa dzieci,

W piątek, 6 sierpnia br. w Szkole Podstawowej w Idzbarku odbędzie się festyn dla dzieci z Idzbarka i okolic, podsumowujący coroczną borussiańską akcję „Wyspa dzieci”, organizowaną przez olsztyńskie stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "BORUSSIA" i Fundację „BORUSSIA”.

 

Festyn rozpocznie się o godz. 10.00 na placu przed szkołą w Idzbarku. W programie znajdą się gry i zabawy z nagrodami, przygotowane przez uczestników „Wyspy dzieci” – wolontariuszy z Polski, Niemiec i Ukrainy oraz pożegnalne ognisko dla dzieci.

 

Przez ostatnie 2 tygodnie, od 25 lipca br. grupa 20 wolontariuszy z Polski, Niemiec i Ukrainy organizowała bezpłatne zajęcia dla ok. 40 dzieci i młodzieży z Idzbarka i okolic, które wakacje zmuszone są spędzać w domu. Wolontariusze prowadzili zajęcia w 3 grupach: sportowej, plastycznej oraz teatralnej. Akcję „Wyspa dzieci”, adresowaną do dzieci i młodzieży z miejscowości popegeerowskich Warmii i Mazur „Borussia” organizuje w tym roku już po raz czternasty.

 

W organizacji zajęć pomogło „Borussii” sołectwo wsi Idzbark oraz dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Idzbarku, w której budynku na czas obozu mieszkali wolontariusze z 3 krajów. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

Co roku w 2-tygodniowym workcampie „Wyspa dzieci” uczestniczą młodzi ludzie uczestniczący w koordynowanym przez „Borussię” europejskim programie wymiany wolontariuszy „Budowanie mostów w Europie”: wolontariusze z Polski, przygotowujący się do 12-miesięcznego pobytu w Niemczech i Rosji oraz wolontariusze z Niemiec, którzy od września będą przebywać na wolontariacie w Polsce – kolejne 12 miesięcy spędzą w polskich organizacjach pozarządowych zajmujących się pracą socjalną i edukacją .

 

Źródło: Fundacja Borussia

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz