Wokalistka Varius Manx nie przyjedzie do Olsztyna. Gwiazda i organizator koncertu w konflikcie

Wokalistka Varius Manx nie przyjedzie do Olsztyna. Gwiazda i organizator koncertu w konflikcie
Katarzyna Stankiewicz nie wystąpi w Olsztynie
Fot. Kasia Stankiewicz/FB

Wokalistka zespołu Varius Manx, Katarzyna Stankiewicz miała wystąpić w Olsztynie podczas 4. Koncertu Muzyki Filmowej + Seriale. Rodzinnym stronom, artystki pochodzącej z Działdowa, nie będzie jednak dane jej oglądać. Stankiewicz zrezygnowała z koncertu po tym, jak wdała się w konflikt z organizatorem wydarzenia. Obydwie strony walczą, wydając w mediach społecznościowych oświadczenia. Wokalistka podjęła kroki prawne. 

21 lutego w Olsztynie odbędzie się 4. Koncert Muzyki Filmowej + Seriale. Wśród artystów nie zabraknie takich sław jak Justyna Steczkowska, Katarzyna Moś i Wojciech Cugowski. Na plakacie promującym wydarzenie znalazła się również Katarzyna Stankiewicz, wokalistka zespołu Varius Manx. Pochodząca z Działdowa artystka niestety wycofała z się uczestnictwa w całej trasie koncertowej. Wydała oświadczenie, w którym poinformowała o tym fanów. Powodem miało być niedotrzymanie warunków umowy przez organizatora.

Kochani, z przykrością muszę Was poinformować, że nie zobaczymy się na wydarzeniach muzycznych w ramach trasy „Koncerty Muzyki Filmowej“. Powodem jest niedotrzymanie warunków postanowień umowy zawartej między mną a firmą Royal Concert reprezentowaną przez Pana Łukasza Wojtanowskiego, który pomimo wielokrotnych obietnic nie wywiązał się z zawartych w niej ustaleń finansowych.

- napisała Katarzyna Stankiewicz.

Obserwatorzy gwiazdy dwojako zareagowali na tą wiadomość. Jedni wspierali artystkę, inni twierdzili, że piosenkarka kłamie. Okazało się bowiem, że firma Royal Concert przedstawiła całkiem inną wersję wydarzeń. 

Według organizatora to oni zrezygnowali ze współpracy z gwiazdą. Było to spowodowane brakiem zaangażowania ze strony piosenkarki, co wpływało niekorzystnie na resztę artystów. Royal Concert ujawniło również, że Stankiewicz za udział w całej trasie koncertowej miała dostać 100 tys. zł. Za pierwsze dwa wydarzenia z góry została jej wypłacona kwota 24 tys. zł. Powodem braku zaangażowania piosenkarki w przygotowania do wydarzenia miała być odmowa zapłacenia jej kwoty za wszystkie 10 koncertów z góry.

Internauci ponownie wyrazili swoje zdanie na temat afery. Jedni oskarżali Royal Concert o szerzenie nieprawdy, inni zaś zajmowali ich stronę w konflikcie, atakując piosenkarkę.

Tymczasem Stankiewicz ponownie zainterweniowała. Zarzuciła reprezentującemu Royal Concert Łukaszowi Wojtanowskiemu ujawnienie poufnych informacji oraz naruszenie swojego dobrego imienia. Ponadto stwierdziła, że Royal Concert kłamie. Postanowiła podjąć kroki prawne wobec firmy.

Jestem zmuszona przekazać informację, że nie mogę pozostać bierna wobec postawy Royal Concert, dlatego też zdecydowałam się na podjęcie stosownych kroków prawnych celem ochrony moich praw i słusznych interesów

- poinformowała w swoim drugim oświadczeniu piosenkarka.

OŚWIADCZENIE ‼️ Z przykrością informujemy, że zmuszeni byliśmy zrezygnować ze współpracy z Panią Kasia Stankiewicz przy...

Opublikowany przez Royal Concert Czwartek, 13 lutego 2020
Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani, naprawdę wolałabym skupić się na prowadzeniu działalności artystycznej, niż wydawaniu kolejnych oświadczeń, jednakże działania podejmowane przez Pana Łukasza Wojtanowskiego reprezentującego Royal Concert wymagają mojej stanowczej reakcji. Tak jak informowałam wczoraj, powodem mojej nieobecności na wydarzeniach muzycznych w ramach trasy „Koncerty Muzyki Filmowej” jest niewykonanie postanowień umowy przez organizatora koncertów – Royal Concert. Jestem profesjonalistką i takiej postawy oczekuję również od moich współpracowników, nie godzę się tym samym na nieprzestrzeganie zawartych umów. Zapewniam Was, że do chwili rezygnacji ze współpracy z Royal Concert, pozostawałam w gotowości do udziału w koncertach. Konsekwencją decyzji o udziale w „Koncertach Muzyki Filmowej” była rezygnacja z innych działań zawodowych, w których miałabym możliwość wystąpienia dla Was. Cała sytuacja jest więc dla mnie wyjątkowo przykra. Z uwagi na pojawiające się wątpliwości dotyczące wczorajszego oświadczenia opublikowanego przez Royal Concert, zaprzeczam, że to spółka zrezygnowała ze współpracy ze mną z powodu rzekomego braku współpracy przy przygotowaniu koncertów. Przedstawiony przez Royal Concert stan faktyczny sprawy, w szczególności w zakresie podejmowanych przez strony działań jest nieścisły i wprowadza w błąd. Pragnę wskazać, iż rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji narusza moje dobre imię i budowany przez lata wizerunek artystyczny. Nie tylko za skrajnie nieprofesjonalne, ale także za niezgodne z umową i obowiązującymi przepisami prawa, uznaję ponadto ujawnienie przez Pana Łukasza Wojtanowskiego reprezentującego Royal Concert, poufnych szczegółów umowy zawartej pomiędzy stronami. Z tych względów, jestem zmuszona przekazać informację, że nie mogę pozostać bierna wobec postawy Royal Concert, dlatego też zdecydowałam się na podjęcie stosownych kroków prawnych celem ochrony moich praw i słusznych interesów.

Post udostępniony przez Kasia Stankiewicz (@kasia_stankiewicz_official)

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • ertgtrertg 2020-02-14 19:39:22 37.248.*.*
    Bardzo dobrze zrobiła !!! Szkoda, że reszta "artystów" nie wykazała solidarności... pewnie księgowi z natury....
    Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
  • Anty PiS 2020-02-14 18:19:57 188.147.*.*
    Każdy szanowany wokalista sra na Olsztyn , nie ta liga niestety
    Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść