Advertisement

Wojsko wraca do Olsztyna. Czy wiadomo coś więcej?

Wojsko wraca do Olsztyna. Czy wiadomo coś więcej?
Do końca roku wojsko powróci do Olsztyna
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak poinformował, że wojsko już wkrótce wróci do Olsztyna. Postanowiliśmy się dowiedzieć, kiedy dokładnie oraz czy zostały już podjęte pierwsze kroki.

Dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej już niedługo przeniesie się z Białobrzegów do Olsztyna. Wcześniej informował o tym prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Wojsko wróci do Olsztyna? ''Jaskółki ćwierkają'', że tak.

Jak powiedział podczas obchodów setnej rocznicy utworzenia dywizji w Bartoszycach, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, jednostka ta ma długie tradycje.

- To są szczytne tradycje, to jest fundament, na którym budujemy dziś morale Wojska Polskiego, żołnierzy którzy są świetnie wyszkoleni, którzy na co dzień ćwiczą z żołnierzami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji, którzy uczestniczyli w misjach w: Afganistanie, Iraku, Kosowie, którzy stanowią chlubę Wojska Polskiego – powiedział Mariusz Błaszczak.

Postanowiliśmy się dowiedzieć, czy zostały już podjęte pierwsze kroki w tej sprawie. Okazuje się jednak, że na tę chwilę niewiele wiadomo, oprócz tego, że przeniesienie dywizji ma nastąpić do końca roku.

- W nawiązaniu do wypowiedzi Ministra Obrony Narodowej podczas obchodów 100-lecia 16 PDZ informującej o zmianie miejsca dyslokacji Dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej potwierdzam, że na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej, dowództwo 16 DZ zostanie przeniesione do Olsztyna, proces przenoszenia planowany jest do końca grudnia bieżącego roku – powiedział nam mjr Marek Nabzdyjak, oficer prasowy 16 PDZ.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • TW 2019-10-09 11:29:09 176.221.*.*
  Jedna z lepszych decyzji, od dawna wiadomo, że dowództwo dywizji powinno być przy jednostkach, które są ulokowane w woj. W-M. Wpłynie to pozytywnie na rozwój miasta, morale i modernizacje w podległych jednostkach. Bojaźliwych, informuję, że podczas działań, wojsko opószcza miasta, także nie ma co się bać.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • dzikiiiiii 2019-09-19 21:24:28 5.173.*.*
  ciekawe czy bedzie możliwość przeniesienia sie
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Taki Jeden 2019-09-18 15:25:35 81.190.*.*
  Wojsko pozbyło się chyba wszystkich koszar z terenu miasta, jak i większości budynków. Ciekawe, gdzie ich mają zamiar ulokować.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść