Dziś jest: 19.07.2024
Imieniny: Marcina, Wincentego
Data dodania: 2023-11-15 14:07

Redakcja

Wizytówka Olsztyna pod nowymi rządami. Poprzednik kierował instytucją 20 lat

Wizytówka Olsztyna pod nowymi rządami. Poprzednik kierował instytucją 20 lat
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne będzie miało nowego dyrektora
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

- Dokonaliśmy wyboru - powiedział prezydent Olsztyna i przewodniczący komisji konkursowej, Piotr Grzymowicz. Wszystko wskazuje na to, że do powołania nowego dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego zostały ostatnie chwile. 

reklama

To było już drugie postępowanie dotyczące wyboru osoby, która pokieruje w kolejnych latach jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji kultury Olsztyna. Ponownie w szranki stanęły dwie osoby.

- Zdecydowaliśmy, że propozycję objęcia stanowiska dyrektora OPiOA skierujemy do Magdaleny Pilska-Piotrowskiej, pracującej w naszej instytucji od ośmiu lat. Od początku kierowała Działem Multimediów i Obsługi Technicznej, a od lutego minionego roku szefuje Działowi Popularyzacji Nauki i Obsługi Technicznej - powiedział Piotr Grzymowicz. 

Konkursowa komisja w pierwszej kolejności sprawdzała niezbędne kwalifikacje kandydatów. Niezwykle istotna była także ocena przedstawionej koncepcji funkcjonowania Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, m.in. celów i misji instytucji, założeń programowych, plan gospodarowania finansami czy budowy wizerunku.

- Wybrana kandydatka udowodniła, że pasjonuje ją tematyka związana z astronomią - dodaje prezydent Olsztyna. - Co niezwykle istotne, ma ogromną wiedzę o samej instytucji planetarium i obserwatorium, zna to środowisko, możliwości zespołu. Ważna jest także znajomość już realizowanych projektów związanych z modernizacją instytucji, jak i tych, które przed nami.

Magdalena Pilska-Piotrowska dostanie propozycję trzyletniej umowy. Jeśli zgodzi się na zaproponowane warunki, 1 grudnia oficjalnie zostanie dyrektorką OPiOA.

Przypomnijmy, że w czerwcu br., po dwóch dekadach kierowania OPiOA, na emeryturę przeszedł Jacek Szubiakowski. Za jego czasów instytucja przeszła szereg znaczących zmian. Jednym z najważniejszych osiągnięć była instalacja w 2012 roku nowego, cyfrowego systemu projekcyjnego DigitalSky 2 oraz remont wieży ciśnień, w której mieści się obserwatorium.

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • BCS 2023-11-16 22:49:11 195.136.*.*
  Profesor Baran w grobie się przewraca.... Super wybór, może zhakuje ta pani jakiś gwiazdozbior luch chociaż dyszel od małego wozu....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Jan kasprowicz. 2023-11-16 07:40:06 88.156.*.*
  A pewien administrator nie chce jeść małą łyżeczką tylko chohlą. Remont pęknięcia warty 15 tysiecy a Pan Administrator wspólnie z firmą budowlaną 32 tysiące za trzy dni fuszerki budowlanej.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
 • POPIS 2023-11-15 17:31:01 46.204.*.*
  A CO BEDZIE KRADŁA W NOWEJ FUNDACJI LIDIA STAROŃ.)NIE GAMOŃ/.DOBRRZE LICZY KASĘ/I OGLUPIA TĘPĄ MASĘ/
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 7
 • PAUL MARK 2023-11-15 15:27:48 77.253.*.*
  Kultury teraz będzie nas uczyć kołodziejczal i babcia kasia oraz aktyw rudego z wermachtu plus hujównia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 46

www.autoczescionline24.pl