Wieża Babel w bibliotece wojewódzkiej

Kwartalnik VariArt, wydawany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, obchodzi dwulecie swojego istnienia. Z tej okazji, w siedzibie WBP w Starym Ratuszu, odbędzie się impreza Olsztyn Babel, promująca pismo i lokalne środowisko kulturalne.

 
Impreza "Olsztyn – Babel" jest nie tylko uroczystym podsumowaniem dwuletniej działalności czasopisma, ale również próbą ukazania wielokulturowości naszego miasta. Przedsięwzięcie ma obrazować przeplatanie się kultur, języków, sztuki, a także wpływ tej różnorodnej mieszanki na tworzenie kultury regionalnej.

Od soboty, w Galerii Stary Ratusz WBP, trwa budowanie symbolicznej wieży Babel. W przedsięwzięcie zostali zaangażowani  Adam Cieślak oraz Bartosz Świątecki, olsztyńscy artyści młodego pokolenia. Już dziś, o godzinie 15.00, plastycy zakończą swoje dzieło i pokażą je podczas rozpoczęcia obchodów jubileuszu czasopisma.

Wszyscy, którzy przyjdą świętować drugie urodziny kwartalnika „VariArt”, będą mogli wziąć udział w spotkaniu z poetą i dziennikarzem Romanem Maciejewskim-Vargą. W specjalnym mini-recitalu wystąpi także artystka - Marta Andrzejczyk.

W bibliotece będzie można zobaczyć wystawy tematyczne, związane m.in. z teatrem, czy literaturą regionalną. Zwiedzający posłuchają również muzyki i literatury - na specjalnych stanowiskach odsłuchowych. Podczas imprezy przeplatać się będą różnorodne sztuki, od teatru, przez literaturę, po muzykę i architekturą.

Na koniec, goście będą mogli obejrzeć efektowne „zburzenie” wieży Babel. Współorganizatorami wydarzenia są Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki oraz Samorząd Miasta Olsztyn.

Początek imprezy już dziś, 11 października,  o godz. 15.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie  (ul. Stare Miasto 33). Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Źródło: wbp.olsztyn.pl/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz