We wrześniu dojdzie do utrudnień na przejściach granicznych z Rosją

We wrześniu dojdzie do utrudnień na przejściach granicznych z Rosją
We wrześniu dojdzie do utrudnień na przejściach granicznych z Rosją
Fot. Straż Graniczna

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej poinformował, że drogowe przejścia graniczne pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim a obwodem kaliningradzkim zostaną po kolei zamknięte. Utrudnienia potrwają od 10 do 19 września w godzinach od 9 do 13.

Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną tego stanu rzeczy jest zaplanowany remont sieci energetycznej po stronie Federacji Rosyjskiej.

Odprawy osób i środków transportu mają być wstrzymane w godzinach między 9 a 13.

I tak 10 września utrudnienia wystąpią na przejściu Gusiew-Gołdap, 16 września na przejściu Mamonowo-Gronowo, 17 września w punkcie Mamonowo-Grzechotki i 19 września Bagrationowsk-Bezledy.

Straż Graniczna zwraca się z prośbą do podróżnych, aby uwzględnili powyższe informacje przy planowaniu podróży przez polsko-rosyjskie przejścia graniczne – powiedziała kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dowiedzieliśmy się także, że czasowe wstrzymanie odprawy w danym dniu na jednym z przejść, nie będzie miało wpływu na działanie innych przejść granicznych.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • E 78 87 2019-09-07 20:01:06 5.173.*.*
    To dobrze że tym razem zamykają przejscia z powodów energetycznych a nie wyimiginowanych terrorystycznych. W Gietrzwałdzie jest jakiś odpust i z Moskwy przecież może przybyć czeczeńska al-kaida, jak ostatnim razem na dni młodzieży.
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść