Dziś jest: 06.12.2023
Imieniny: Emiliana, Jaremy
Data dodania: 2023-11-16 14:36

Redakcja

Ważna inwestycja nad Ukielem zakończona. Kosztowała prawie 200 tys. zł

Ważna inwestycja nad Ukielem zakończona. Kosztowała prawie 200 tys. zł
Molo przy boiskach do siatkówki nad jeziorem Ukiel zostało zmodernizowane
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Chcieli zdążyć przed wakacjami, zdążyli przed „gwiazdką”. Zakończył się remont mola nad jeziorem Ukiel. Tym samym obie kładki na plaży miejskiej nadają się do bezpiecznego użytkowania.

reklama

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie chciał zdążyć z remontem mola na kąpielisku nr 2 przy ulicy Kapitańskiej 23, nim sezon wakacyjny się rozkręci (Odnowią molo na plaży miejskiej. Czy zdążą przed wakacjami?).

Chodzi o duży pomost w kształce litery C, zlokalizowany w pobliżu boisk do siatkówki plażowej. 11 maja br. OSIR poinformował, że przetarg na odnowienie konstrukcji wygrała firma z Lubelszczyzny. 26 maja zamawiający poinformował jednak, że przetarg został unieważniony. Rozpisano nowy [A miało być tak pięknie... Remont mola nad Ukielem musi zaczekać].

Wyremontowane molo w jesiennym anturażu (fot. UM w Olsztynie)

10 listopada ratusz poinformował o zakończeniu prac. - Na istniejących pływakach betonowych wykonawca zamontował nową podkonstrukcję i przygotował nowe odeskowanie pomostu - tłumaczy Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna - Teraz można już z niego bezpiecznie korzystać, do czego serdecznie zachęcam.

Cała inwestycja została objęta 10-letnią gwarancją. Koszt remontu wyniósł niemal 200 tysięcy złotych.

Na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie znajdują się dwie plaże, które mają dostęp do mola. W ubiegłym roku zakończono prace przy kapitanacie - wówczas rozebrany został 25-letni obiekt, a w jego miejsce wybudowano nowy pomost.

Źródło: UM w Olsztynie / Własne

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Jurek ratownik. 2023-11-17 09:01:11 88.156.*.*
    Najlepsze firmy budowlane mają z.b.ki. ceny z kosmosu a robota fuszerka. Po remontach gorzej jak przed .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
  • G 2023-11-16 18:22:43 81.190.*.*
    No i fajnie. Tylko moim zdaniem te molo lub inne w okresie letnim przede wszystkim powinno być przynajmniej, przynajmniej raz w tygodniu czyszczone pod ciśnieniem bo ptaki zostawiają swoje odchody na nich i nie można z tego czy innych mól korzystać bo tak jest narobione. WYNAJMIJCIE JAKAŚ FIRMĘ ABY O TO DBAŁA PODCZAS OKRESU LETNIEGO PRZEDE WSZYSTKIM bo wstyd jak jest tyle ludzi, turystów a całe molo w odchodach.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0

www.autoczescionline24.pl