Dziś jest: 23.06.2024
Imieniny: Wandy, Zenona
Data dodania: 2024-05-29 02:17

Redakcja

Warmińska Aura zaprasza na Dzień Dziecka pełen bajek i gier w wirtualnej rzeczywistości!

Warmińska Aura zaprasza na Dzień Dziecka pełen bajek i gier w wirtualnej rzeczywistości!
Dziecka Dziecka w Warmińskiej Aurze
Fot. Materiał Partnera

Dzień Dziecka to okazja, by bawić się i świętować, nie tylko dla najmłodszych. Poszukujemy z tej okazji atrakcji w gronie rodzinnym, ale także pomysłów, które pozwolą celebrować te wyjątkowe chwile. Warmińska Aura z przyjemnością przychodzi w ten dzień z ofertą pełną rozrywki w najlepszym wydaniu, która zapewni niezapomniane wrażenia. Aura zaprosi do wirtualnego świata doznań, a Galeria Warmińska do królestwa bajek. Z pewnością z tych atrakcji skorzystają także starsze dzieci i sami dorośli.

reklama

1 czerwca to data w kalendarzu, na którą czekają wszystkie dzieci, niezależnie od wieku. Właśnie z okazji Dnia Dziecka planujemy wyjątkowe atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale z chęcią wspólnie spędzamy czas w towarzystwie swoich pociech. Prezenty to jeden z elementów świętowania, ale radość i niezapomniane emocje są tego dnia niezwykle pożądane! Tradycyjnie więc na solidną dawkę wrażeń i specjalny program możemy liczyć w Aura Centrum Olsztyna oraz Galerii Warmińskiej.

- Obie nasze galerie zadbały o różnorodne i nietuzinkowe atrakcje. Wychodzimy z założenia, że Dzień Dziecka to świetny pretekst, by podążać za trendami i dostarczać rozrywkę na najwyższym poziomie. Doświadczenia przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości czy bajkowego świata sprawią, że na pewno nikt nie będzie się nudził. W Aurze zapewnimy niesamowite wrażenia wielbicielom gier i rozwiązań VR, a w Galerii Warmińskiej wkroczymy do królestwa Cosplay i mang, więc odnajdą się tutaj zarówno młodsze, jak i starsze dzieci” - mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Aura organizuje Dzień Dziecka w wirtualnej rzeczywistości

1 czerwca w Aura Centrum Olsztyna pojawią się liczne stanowiska, które przeniosą nas do wirtualnej rzeczywistości.

Niesamowitych doznań będzie można doświadczyć, dzięki goglom VR Samsung Gear VR. Gracz będzie miał odczucia jak w realnym świecie. Roller Coaster, wciągający symulator kolejki górskiej, umożliwi ekscytującą podróż bez konieczności wychodzenia z domu. Z kolei Beat Saber zachęci do ruchu całym ciałem w rytmicznej muzycznej grze wraz z uchwytami. Ta dynamiczna aplikacja VR łączy zapierającą dech w piersiach neonową grafikę z energetyczną muzyką elektroniczną, ręcznie stworzonymi poziomami i dopracowaną rozgrywką akcji. Wraz ze wzrostem tempa, zmusza gracza do używania całego ciała, aby unikać nadlatujących przeszkód, wykonywać kroki w bok i przysiady, a to wszystko zachowując rytm i przecinając dźwięki.

Do dyspozycji odwiedzających będzie również bieżnia VR Virtuix Omni, umożliwiająca poruszanie się po grach VR poprzez odwzorowywanie wykonanych na niej ruchów. W efekcie czego postać w grze będzie zachowywać się tak jak my. Gracze będą mogli spróbować swoich sił w kilku sportach olimpijskich.

Kolejną atrakcją będzie ruchomy symulator VR (na podnośnikach pneumatycznych), który będzie kręcił się, trząsł, obracał i przechylał się wraz z osobą siedzącą w nim. Tym samym odda graczowi realne przeciążenia występujące podczas jazdy samochodem wyścigowym. Przy połączeniu z goglami do wirtualnej rzeczywistości użytkownik będzie miał wrażenie jakby naprawdę jechał samochodem rajdowym.

Wirtualna zabawa będzie dostępna w Aurze w godzinach 12.00-18.00!

Bajkowy Dzień Dziecka w Galerii Warmińskiej

W Galerii Warmińskiej świętowanie Dnia Dziecka odbędzie się pod hasłami „Cosplay” i „Anime”. W przestrzeniach centrum zaplanowano wyjątkowe gry i warsztaty, m.in. z malowania mang, a także nagrody. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 12.00

Cosplay, czyli skrót od costume play, to forma artystycznej i kreatywnego wyrażania siebie, w której uczestnicy przywdziewają kostiumy i rekwizyty naśladujące postaci z fikcyjnych światów. I tak będzie tego dnia w Galerii Warmińskiej.

Anime z kolei to skrót od angielskiego słowa „animation”, który jest ogólną nazwą animowanych seriali i filmów. Poza Japonią słowo to służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji. Anime bywają tworzone na podstawie mang. Te ostatnie będzie można spróbować narysować w centrum w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Do dyspozycji dzieci będą atrakcje takie jak:

  • gry planszowe związane z tematyką bajek i filmów;

  • gry RPG prowadzone przez mistrza;

  • warsztaty malowania mang, czyli japońskiej sztuki rysunku i tworzenia komiksów układających się w historię - uczestnicy nauczą się podstaw rysowania poszczególnych elementów postaci, ale także portretów, poznają też technikę proporcji ciała postaci, aby odzwierciedlały charakterystykę gatunku;

  • warsztaty z pianki w godzinach: 13.00-13:30, 14:30- 15:00 oraz 17:00-17:30 – do wykonania będą maski superbohatera lub korona księżniczki z najpopularniejszego materiału, czyli pianki eva;

  • warsztaty malowania buziek w godz. 16:00 -17:00.

Przez cały czas trwania imprezy cosplayerzy będą przechadzać się po galerii i będzie możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Ponadto organizatorzy przewidzieli konkursy z nagrodami.

Zakończenie atrakcji zaplanowano na godz. 18.00!

* * *

GALERIA WARMIŃSKA

Galeria Warmińska przy ul. Tuwima jest kultowym miejscem na mapie Olsztyna. Dzięki wyjątkowej architekturze, nawiązującej do tradycyjnego warmińskiego budownictwa odwiedzana jest również przez turystów. Na powierzchni użytkowej około 41 500 m² znajduje się 170 sklepów znanych i cenionych w kraju i na świecie marek, wiele butików ma tu jedyne sklepy w regionie, kino, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon zabaw dla dzieci, a także amfiteatr i parking z 1200 miejscami. Galeria jest przyjazna mamom i małym dzieciom: posiada trzy przytulne pokoje, w których można nakarmić czy przebrać dziecko, w strefie restauracyjnej do dyspozycji mam są bezpłatne mikrofalówki. Galeria Warmińska niemal co tydzień przygotowuje imprezy np. pokazy mody, koncerty czy imprezy propagujące zdrowy styl życia.

Właścicielem i zarządcą Galerii Warmińskiej jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.

Więcej na http://galeria-warminska.pl/

AURA CENTRUM

Aura Centrum Olsztyna leży w sercu miasta, tuż obok najważniejszych urzędów i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie krok od Starego Miasta. Jest to centrum nowoczesne i przyjazne odwiedzającym, w którym panuje spokojna atmosfera. Na powierzchni użytkowej 25 tys. m² mieści się prawie 100 punktów handlowych i gastronomicznych oraz nowoczesne Kino Helios, mające 8 sal kinowych i mogące pomieścić ponad 1900 miłośników dużego ekranu. W Aurze znajduje się duży market spożywczy i apteka. Oprócz sklepów i lokali restauracyjno-kawiarnianych w Aurze działa uwielbiana przez dzieci biblioteka Abecadło, mieści się tu także ceniona w mieście szkoła muzyczna.

Właścicielem i zarządcą Aura Centrum Olsztyna jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.

Więcej na http://www.auracentrum.pl/

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl