Dziś jest: 25.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Data dodania: 2024-05-12 18:35

Emil Marecki

Piłka ręczna. Warmia Energa zdeklasowała rywala w ostatnim meczu sezonu przed własną publicznością [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna. Warmia Energa zdeklasowała rywala w ostatnim meczu sezonu przed własną publicznością [ZDJĘCIA]
Radość olsztyńskiej ekipy z pamiątką przygotowaną przez jedną z fanek piłkarzy ręcznych
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Warmia Energa Olsztyn rozegrała ostatnie spotkanie w tym sezonie przed własną publicznością. Olsztynianie wysoko pokonali Spartę Oborniki. Ostatnie spotkanie w barwach olsztyńskiego zespołu rozegrało czterech zawodników.

reklama

Warmia Energa już wcześniej straciła szansę na wygranie rozgrywek I ligi. Olsztynianie w tym sezonie musieli uznać wyższość Gwardii Koszalin, która na kolejkę przed końcem sezonu ma już sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli Warmią.

W ostatnim meczu tego sezonu w hali Urania Warmia Energa grała ze Spartą Oborniki. Olsztynianie pokonali rywali różnicą aż 22 bramek, do przerwy goście zdobyli tylko sześć bramek. 14 trafień w tym spotkaniu zaliczył najstarszy w ekipie Warmii Marcin Malewski, dla którego nie był to ostatni występ w barwach olsztyńskiego zespołu.

- Chcę grać dalej jako zawodnik i być wiceprezesem odpowiedzialnym za sprawy sportowo-organizacyjne - mówił po meczu Malewski. - Ten mecz pokazał, że jak od początku gramy skoncentrowani, to potrafimy grać dobrą piłkę ręczną i to od pierwszej minuty. Tego zabrakło w Wejherowie (porażka - red.). Kluczowym spotkaniem było to pierwsze nasze spotkanie w tej hali z Gwardią Koszalin. My jeszcze nie czuliśmy dobrze tej nowej hali Urania, rywale przyjechali w formie, a my tej formy jeszcze nie mieliśmy. Celu nie osiągnęliśmy, bo nie zagramy w turnieju mistrzów, ale zajęliśmy bardzo dobre drugie miejsce. Przed sezonem nie wszyscy w nas wierzyli, a nam się udało stworzyć całkiem niezły zespół. Jedziemy do Koszalina, powalczyć dla samych siebie o komplet punktów.

W nadchodzącym sezonie w barwach Warmii Energa nie zobaczymy czterech zawodników. Z klubem żegnają się: Jakub Zemełka, Dominik Jaworski, Andrzej Kryński oraz Szymon Adamczyk.

- Na ten moment mamy podpisanych chyba już 18 kontraktów, a chcielibyśmy mieć kadrę 20 zawodników, to by było dobrze, tak chyba będzie - dodał Malewski. - W tym momencie rozmawiamy z siedmioma zawodnikami, nie dla wszystkich starczy miejsca, musimy dokonać dobrego wyboru. Na ten moment nie mogę podać nazwisk, nowych zawodników, tak się umówiliśmy, że podamy jak zakończą grę w swoich aktualnych klubach.

Warmia Energa Olsztyn - Sparta Oborniki 42:20 (19:6)

Bramki dla Warmii: Reichel (3), Prusko (1), Adamczyk (2), Drobik (2), Sikorski (2), Zemełka (3), Skiba (3), Rynkiewicz (2), Kryński (8), Dzido (2), Malewski (14)

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Eeeee 2024-05-14 12:47:18 2a00:f41:82c:*
    Niech ktoś rxuci kamieniem kto nie powie że w takim kasę.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Mokat 2024-05-13 17:09:30 2a00:f41:8b9:*
    Szkoda że Warmia olsztyn nie gra w lidze centralnej
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0

www.autoczescionline24.pl